Könyvek: Vallás

Tételek száma: 55

Tárkányi Béla (szerk.): Ifjuság Kalauza. az örök éltre. Pest. cca 1870. Heckenast. Egyedi bársony kötésben, fém miniaturával, réz kapoccsal. aranyozott lapszélekkel Egy lap kijár. 14 cm
17305.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Neu aufgelegtes Evangelisches Gesang-Buch, welches die erbaulichsten und gewohnlichsten alten und neuen Lieder vieler gottseliger und geistreicher Lehrer in sich enthält [...] + Arndt, Johann (1555-1621): Paradies-Gartlein voller Christlicher Tugenden. (Egy kötetben). H.n., 1746-1747, k.n., (8)+966+(22) p., 406 p. Német nyelven. Korabeli rézveretes egészbőr-kötésben, sérült, hiányos borítóval és gerinccel, levált elülső borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17306.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
10
Dr. Bartha Béla: Statisztikai tanulmányok a magyar protestántizmusról. Különlenyomat a Protestáns Szemle 1890. évfolyamáról. Bp., 1890., Hornyánszky Viktor, 165 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal a borítón és a gerincen, körbevágott.   A szerző, deési Bartha Béla (1861-1914) jogakadémiai tanár által Kubinyi Albert evangélikus egyházfelügyelő részére DEDIKÁLT példány. Nagyságos Kubinyi Albert egyházfelügyelő úrnak - mély tisztelettel. Eperjes, 1890. de(cember.) Dr. Bartha.
17307.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Cithara et Phiala Sanctorum. [Szlovák nyelvű, XIX. századi egyházi énekeskönyv, imakönyv]. [Pest, é.n. (cca 1850-1860), Trattner-Károlyiho], XIV+1184+108+(4) p. Korabeli rézveretes, kapcsos bőrkötésben, sérült állapotban, hiányzó címlappal, helyenként laza fűzéssel, sérült lapszélekkel, foltos lapokkal. A könyv elején és végén korabeli, szlovák nyelvű feljegyzésekkel.
17308.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
20
[Kalchbrenner János József (1776-1834)]: Christliche Religionsgesänge für die öffentlichen und häuslichen Andachtsübungen. Pesth, 1824, Matthias Trattner Edlen v. Petróza, XVI+752 p. Német nyelven. Átkötött egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, kissé sérült borítóval, kissé foltos lapokkal.
17309.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17310.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
17311.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17312.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
17313.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17314.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Dudik B[éla]: Szent Erzsébet ereklyéinek föltalálása. (Függelékül Magyar sz. Erzsébet thüringiai hercegné történetéhez.) Pest, 1864, Emich Gusztáv, 15 p. Kissé sérült kiadói papírkötésben, a gerincen ragasztással, bélyegzőkkel.
17315.

Dr. Dudik B[éla]: Szent Erzsébet ereklyéinek föltalálása. (Függelékül "Magyar sz. Erzsébet thüringiai hercegné történetéhez.") Pest, 1864, Emich Gusztáv, 15 p. Kissé sérült kiadói papírkötésben, a gerincen ragasztással, bélyegzőkkel.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
17316.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft