Horváth Mihály: A magyarok története. I-II. szakasz (1526-ig). Egybekötve Pápa, 1842-43,Ref. Főiskola betűivel, Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, jó állapotban. (4 kötetben teljes)
Schmitt Miklós: Palatini Regni Hungariae. Bello paceque clarisiimi, e diversis scriptoribus Patriis, Exteris, Diplomatibus, aliisque instrumentis literariis eruti, ac Perbrevi Narratione A primis temporibus Sancti Stephani Hungarorum Regis, Ad nostram usque aetatem cum accurata Chronologia deducti. Editio tertia. [Nagyszombat] Tyrnaviae, 1760. Typis Academicis Societatis Jesu. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, az utolsó index lap hiányos
Podhradszky József: Béla király névtelen jegyzőjének idejekora és hitelessége. Oklevelek, egykoru és közelkoru kutfők szerint birálta és értelmezte - -. Budán, 1861. Bagó Márton ny. 430 l. 1 sztl. lev. 235 mm. Egyetlen kiadás. Korabeli félvászon védőkötésben Jamniczky Lajos (?-1895) építész műgyűjtő pecsételt ex librisével Kissé kopott
Nagy Iván: Magyarországi s erdélyi bujdosó fejedelem Késmárki Thököly Imre secretariusának Komáromi Jánosnak törökországi diariumja s experientiaja. Pest, 1861, Ráth Mór. Bordázott gerincű félbőr kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, kopottas állapotban.
Erdélyi történelmi adatok I-II. kötet. Szerk.: Mikó Imre, Szabó Károly. Kolozsvár, 1855, Ev. Ref. Főtanoda, sérült félvászon-kötés, szennylap kijár.
báró Josika Miklós pecsételt ex librisével!
Szabó Adolf: Az Eötvös-páholy hetvenéves története. Bp.,(1947., Márkus-ny.,) 56 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, gyűrődésnyommal, javított kötéssel. A magyarországi páholyok működését 1950-ben betiltották. Rendkívül ritka!
Dr. Zsilinszky Mihály: Az 1848-iki vallásügyi törvényczikk története. Képes kiadás. Bp., 1908., Luthertársaság Ev. Könyvkereskedés, (Franklin-ny.), IV+82 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, névbélyegzővel és intézményi bélyegzővel.
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle könyvei VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egész- és félvászon kötésben, a borítókon kopásnyomokkal, az I. kötet hiányos címlappal, ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel, feltehetőleg egy szakembertől, történésztől, a lapok között újságcikkekkel, valamint eredeti számlával.
Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I-III. kötet. Szerk.: Vida István.
I. köt.: Az ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja. 1944-1945.;
II. köt.: Az 1945. évi Nemzetgyűlés almanachja 1945-1947.;
III. köt.: Az 1947. évi Országgyűlés Almanchja 1947-1949.; Bp.,1994-2005, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötések, az egyik címlapján kis folttal, jó állapotban.
Blunden, C. - Elvin, M.: A kínai világ atlasza. Ford.: Pálvölgyi Endre, Ferenczy Mária. Bp., 1995, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
[Thierry, Amédée (1797-1873)] Thierry Amadé: Attila. Attila fiai és utódai történelme a magyarok Európába telepedéséig. I-II. rész (egy kötetben). I.: Attila történelme. II.: Attila fiai és utódai történelme. Ford.: Szabó Károly. Pest, 1865, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), XVI+214 p., 408 p. Félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, néhány kissé sérült lappal, tulajdonosi névbejegyzésekkel (közte "Czóbel"), régi ex libris-szel. Ritka!
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.