Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 85

Mid-Century Figurative Art by Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Zenekar / Orkiestra, örvösművészeti réz. Részben jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:7,5-8cm.  Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban fedezte fel a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.
11483.

Kikiáltási ár:
190 000 Ft
513,51
558,82
Adrien Etienne Gaudez (1845-1902) : Letoile du matin (Hajnali csillag). Öntött patinázott bronz. Kezében lámpát tart, ragasztószalaggal erősítve. Az elektromos rész felújítást igényel. Korának megfelelő szép állapotban. Jelzett. M: 92 cm
11484.

Adrien Etienne Gaudez (1845-1902) : L'etoile du matin (Hajnali csillag). Öntött patinázott bronz. Kezében lámpát tart, ragasztószalaggal erősítve. Az elektromos rész felújítást igényel. Korának megfelelő szép állapotban. Jelzett. M: 92 cm

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
202,70
220,59
16
Einhoffer Pozsony jelzett tajték pipa, korának megfelelő állapotban, h: 83cm
11485.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Monumentális bóléstál, ezüstözött alpakka, dúsan csiszolt ólomkristály, kopott, m: 43 cm,
11486.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
11
Hegedűs 2 László (1950-): Madonna aranylemez. Művészlemez (bakelit). Jelzett, számozott: 24/50. Proveniencia. Korábban F. Almási Éva, az Enciklopédia Kiadó vezetőjének tulajdonában. Hegedűs 2 László autográf ajándékozási soraival. d: 30 cm.
11487.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Antik keleti mandala, Avalókitésvara, festett selyem, korának megfelelő sérülésekkel, XIX. sz. vége. 51x37 cm
11488.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Antik keleti thangka, kézzel festett, korának megfelelő állapotban. 56x34 cm
11489.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Antik keleti thangka, Gyógyító Buddha, kézzel festett, korának megfelelő állapotban. 67x45 cm
11490.

Kikiáltási ár:
46 000 Ft
124,32
135,29
Tibeti festett miniatűr, hátoldalán szanszkrit felirattal, dekoratív, üvegezett fa keretben, 10,5x8 cm (külső méret: 13x10,5 cm)
11491.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
cca. 1955 Dupont ezüstözött öngyújtó, jelzett. Nincs kipróbálva. Faragó Lajos futballista hagyatékából.
11492.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41
11493.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kosfejes alabástrom lámpa, bronz veretekkel, új ernyővel, kopott, m:45cm
11494.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft