Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 424

Vasmegyei fejek. Szerk.: Halász Imre. Szombathely, 1930, Halász Imre (Sopron, vitéz Tóth Alajos-ny.), 430+(1) p. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, a borítón kopás- és ázásnyomokkal, néhány lap szélén kis ázásnyom.
17420.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
14
Báró Eötvös József: Magyarország 1514-ben. I-II. köt. Báró Eötvös József munkái. Bp., [1884], Ráth Mór (Bécs, Holfhausen Adolf-ny.), VIII+515 p., 490 p. Második kiadás. Kiadói gazdagon festett, aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé sérült, fakó gerinccel, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
17421.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17422.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gárdonyi Géza: Egri csillagok. I-II. köt. Biczó András rajzaival. Bp., é.n., Dante (Hornyánszky Viktor-ny.), 333+(3) p., 323 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17423.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Szezám könyv. Ifjúsági könyvtár 6 kötetéből készült kiadói kolligátum. Szerk.: Dr. Szemák István. [Egybekötve]:  Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek.;  Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek.; Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji).; Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák.;  Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival.; Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Kiss Lajos rajzaival.; Pozsony-Bp.,é.n. (1896-1898),Stampfel Károly, 110+2; 102+2; 79+1; 104; 101+2; 132+2 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon kis hiánnyal, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, pár lapélen folttal, az első rész egy lapja (49/50) sérült.
17424.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Ofella Sándor: Kék szivárvány... A népdal közösségformáló és leleknemesítő ereje. A szerzőm Ofella Sándor (1914-1997) által aláírt példány. Tápiószecső, 1988-1991, Tápiószecső Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17425.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Föld Ottó: Bohémvilág. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1996., Magyar Filmiroda Rt. Kiadói papírkötés.
17426.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
A legszebb mesék a világ minden népének mesekincséből. Összegyűjtötte: Sebők Zsigmond. Bp., [1913], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas, színes litográfiákkal illusztrálva. A borító Gara Arnold munkája. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes állapotban, sérült, foltos borítóval, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár.
17427.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
26
Wass Albert: Farkasverem. Bp., 1935, Révai. Átkötött, modern műbőr-kötésben, helyenként foltos lapokkal.
17428.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Garay János: Szent László, történelmi költemény. 1. köt. Eger, 1851,Érseki Főtanoda betűivel-ny., 2+252+III t. Korabeli kopott félbőr-kötésben, hiányzó elülső szennylappal, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal.
17429.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Garay János összes munkái. I. köt. Sajtó alá rendezte, jegyzetekkel és életrajzzal kísérte. Bp., 1886., Méhner Vilmos, 1 t + LXIV+5-360 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   Dr. Szentirmay Ödön (1876-1953) jogász, bíró, jogi író tulajdonosi névbejegyzésével.
17430.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erdélyi csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Szerk.: Kovács László. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás XIII. Kolozsvár, [1935], Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, néhány sérült lappal.
17431.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft