Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 424

Gábor Áron: Szögletes szabadság. Los Angeles-München-Sydney-New York, 1980, XX. Század. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval. Emigráns kiadás.
17444.

Gábor Áron: Szögletes szabadság. Los Angeles-München-Sydney-New York, 1980, "XX. Század". Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval. Emigráns kiadás.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Papp József: Hagyományok és tárgyi emlékek az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Bp., 1982, ELTE. Kiadói papírkötés, megjelent 1200 példányban, benne az alapító okirat facsimile kiadásával, kopott
17445.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Velenczei Sándor (összeáll.): Szocialista ismeretek kézikönyve. Bp., é.n. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
17446.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Olcsó regény kolligátum: Henri de Régnier: Egy jámbor ifjú nyári vakációja; Balzac: Ferragus; Bret Harte: Jeff Briggs szerelme. (Egy kötetben). Bp., 1920, Athenaeum, 158+(2) p., 156+(4) p., 157+(3) p. Félvászon-kötésben, az első címlap sérült, az elülső kötéstáblával elvált a könyvtesttől.
17447.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Lengyel Lajos könyvtervező, fotográfus, oktató és humanista. Bp., 1995., Nyomdász Kiadó. Kiadói papírkötés.
17449.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Kétnyelvű Klasszikus Könyvtár sorozat 5 kötete:  Wilde Oszkár: A boldog herceg, Az önző óriás, A nevezetes rakéta, Az odaadó barát. Ford.: Szabó Lőrinc, Király György, Honti Rezső, Plechl Béla.; Chesterton G. K.: Apolló szeme. Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., 1920-1935, Lantos-Uránia. Angol és magyar nyelveken. A borítók illusztrációi Kozma Lajos munkái. Kiadói illusztrált papírkötések, a borítókon szakadásnyomokkal.
17450.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Gárdonyi Géza: Az én falum. I-II. köt. [Egybekötve.] Biczó András 16 képtáblájával illusztrált. Bp., én., Dante. [Második kiadás.] Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a lapok felső részein sérülésnyomokkal, foltokkal, szöveget nem érintő hiányokkal.
17451.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
17452.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Szomory Dezső: Horeb tanár úr. Kőbányai János utószavával. Szomory Dezső művei I. köt. Bp., 2007., Múlt és Jövő. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés
17453.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Csodák könyve. Szent hagyományok és népies mondák, melyekben százötven csoda és legenda foglaltatik. Százötven képpel díszesítve. Bp., 1914., Rózsa K- ás Neje, 252 p. Félvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé javított kötéssel, hiányzó hátsó szennylappal, megviselt állapotban.
17454.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
16
Hamvas Béla: Anthologia humana - Ötezer év bölcsessége. Hamvas Béla művei 1. köt. Szombathely, 1990, Életünk-Magyar Írók Szövetsége, 436 p. Kiadói egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban.
17455.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Rauschning, Hermann: Hitler bizalmasa voltam. Ford.: Laczkó Géza. Bp., [1945], Körmendy (Hungária-ny.), 372 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói félvászon-kötés.  Hermann Rauschning (1887-1982) könyvének eredetije 1939-ben jelent meg Párizsban. Szerzője korábban Danzig Szabad Város szenátusának elnöke volt, és Hitler legbelső köréhez tartozott. A diktátor nyíltan beszélt előtte terveiről, azok gyökereiről és a megvalósításuk után tervezett világrendről. Rauschning, miután szakított a nácizmussal, ezzel a könyvvel próbálta meg felhívni a figyelmet a Führer szándékaira, de elkésett: a német csapatok akkor már Lengyelországban meneteltek. A mű 1940-ben jelent meg Svájcban
17456.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft