Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 424

Publius Vergilis Maro Aenaeise. Latinul és magyarul. (I-XII. ének.) Fordította és jegyzetekkel kísérte Dr Barna Ignácz. Bevezetéssel ellátta: Némethy Géza. Görög és Latín Remekírók. Kiadja a M. Tud. Akadémiának Classiuca-Philologiai Bizottsága. Bp., 1890., Franklin, XCVIII+2+648 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal.
17347.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vagács Caesár - Schiebinger Emil: Latin irályképző gyakorlatok a főgymnasiumok és kisseminariumok számára. Esztergom, 1862., Horák Egyed, VIII+296 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, a lapokon kis foxing foltokkal, jó állapotban.
17348.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17349.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Újváry Sándor 2 könyve: Hajnali vadászat; Szabálytalan önéletrajz. München, 1960-1976, Újváry Griff Verlag. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés/egészvászon-kötés, kissé foltos, kopott, sérült kiadói papír védőborítóban.
17350.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
17351.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Márai Sándor 25 kötete, régi és modern kiadások (Idegen emberek I-II., Sirály, Napló, Ami a naplóból kimaradt, stb.) Vegyes, nagyrészt jó állapotban.
17352.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Faludy tárlata. Limerickek. DEDIKÁLT! 2001, Glória. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17353.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17354.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17355.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
David Fontana: A szimbólumok titkos világa. Jelképek, jelképrendszerek és jelentéseik. Bp., 1995, Tericum. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
17356.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
17357.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
Szerémy Zoltán: Emlékeim a régi jó időkből. Az előképet Zádor István festőművész,a rajzokat Hermann Ádám honvéd-százados, festőművész, a szerző unokaöccse készítette. Bp.,1929, Budapesti Színészek Szövetsége, (Centrum Kiadóvállalat Rt.), 1 t.+287 p.+ 55 t. (28 levélen. 1 dupla). Gazdag szövegközi képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, az elülső szennylap és a címkép kijár, egyébként jó állapotban.
17358.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft