Gyöngy Pál (1902-1990) zeneszerző óriás hagyaték tétele. Kották, kéziratok, kéziratos kották, családi és baráti fotók, nyomtatványok, autográf levelek, előadásainak plakájtai. Híres kortársak neki írt levelei: Ránki Dezső, Aczél György,, stb, színész fotók. érmek, díjak. Nagy ládányi érdekes anyag.
Anatómiai ábrák, rajzok gyűjteménye (emberi izomzat, csontozat felépítése), 26 sztl. lev., a lapok egy részén jegyzetekkel. Kopott, foltos félvászon mappában, a lapok jelentős része sérült (az ábrákat nem érinti).