Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 51

1939. nov. 10 Balkányi Kálmán (1883-1965) közgazdasági író, újságíró, lapszerkesztő, ügyvéd, az Országos Magyar Kereskedelmi Egyesület (OMKE) igazgatójának kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének. 1 kézzel írt oldal, fejléces papíron, eredeti borítékban, borítékon Budapest 62 címnyomozó és bemutatni bélyegzőkkel.
12957.

1939. nov. 10 Balkányi Kálmán (1883-1965) közgazdasági író, újságíró, lapszerkesztő, ügyvéd, az Országos Magyar Kereskedelmi Egyesület (OMKE) igazgatójának kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének. 1 kézzel írt oldal, fejléces papíron, eredeti borítékban, borítékon "Budapest 62 címnyomozó" és "bemutatni" bélyegzőkkel.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
12958.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
1940 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző német nyelvű, autográf levelezőlapja Papházy Istvánnénak / 1940 Autograph postcard of Franz Lehar (1870-1948)
12959.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,14
38,24
cca 1940 Az én lányom nem olyan, erotikus rajzokat tartalmazó füzetke, gépelt szövegekkel, akvarellek, jelzés nélkül, kopott, kissé hiányos, sérült borítóval, 19 sztl. lev., 9x13 cm
12960.

cca 1940 "Az én lányom nem olyan", erotikus rajzokat tartalmazó füzetke, gépelt szövegekkel, akvarellek, jelzés nélkül, kopott, kissé hiányos, sérült borítóval, 19 sztl. lev., 9x13 cm

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
16
1915 Ozorainé Kálmán Margit színműíró saját kézzel írt levele Gerő Ödön (1863-1939) kritikusnak. melyben arról ír, hogy a Kassai színház elfogadta a kéziratát.
12961.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1940 Baktay Ervin India bölcsessége c, könyvének kijegyzetelése egy füzetben
12962.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar, 1940. aug. 30., Nagy-Magyarországot és a történelmi megyecímereket ábrázoló selyem kendő (zöld körvonallal Magyarország a II. világháború során visszacsatolt területekkel), néhány helyen kisebb sérülésekkel, 35x34 cm
12963.

"Hazádnak rendületlenül légy híve óh magyar, 1940. aug. 30.", Nagy-Magyarországot és a történelmi megyecímereket ábrázoló selyem kendő (zöld körvonallal Magyarország a II. világháború során visszacsatolt területekkel), néhány helyen kisebb sérülésekkel, 35x34 cm

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca 1940 Horthy Miklós királlyá választásáról szóló Magyar Nemzetiszocialista Párt röplap. Sérült 20 cm
12964.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1941 Dr. Balassa József (1864-1945) tanár, nyelvész, a Szimbolikus Nagypáholy szabadkőműves társaság vezetője saját kézzel írt és aláírt levele Hollós Oszkár műgyűjtőnek, melyben közli, hogy Kóbor Noémi írónővel meglátogatják, saját borítékjában, szép állapotban
12965.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1941 A Mester Film Kft. András (1941) c. filmjének forgatásával kapcsolatos dokumentáció: Kimutatások bejelentési kötelezettség alá eső alkalmazottakról (2 db); a technikai stáb és a szereplők listája, költségvetési terv, részletes költségvetés (4 p.); a forgatással kapcsolatos hivatalos levelezések másolatai (10 p.); megállapítás a film forgatása során értelmiségi munkakörben foglalkoztatottak között a zsidók ill. nem zsidók aranyáról (az 1939. évi második zsidótörvényben megállapított arányszámok betartásának igazolása) (3 p.); az alkalmazottak személyi lapjai (40 db).
12966.

1941 A Mester Film Kft. "András" (1941) c. filmjének forgatásával kapcsolatos dokumentáció: Kimutatások bejelentési kötelezettség alá eső alkalmazottakról (2 db); a technikai stáb és a szereplők listája, költségvetési terv, részletes költségvetés (4 p.); a forgatással kapcsolatos hivatalos levelezések másolatai (10 p.); megállapítás a film forgatása során értelmiségi munkakörben foglalkoztatottak között a zsidók ill. nem zsidók aranyáról (az 1939. évi második zsidótörvényben megállapított arányszámok betartásának igazolása) (3 p.); az alkalmazottak személyi lapjai (40 db).

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
12967.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1945-1948 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, díszes, kissé sérült, kopott félvászon-kötésben, néhány kijáró lappal
12968.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft