[Habsburg] Ottó, az ifjú király élete. Szerk.: Csekonics Iván, Balassa Imre. Bp., 1931., Hornyánszky, 126+2 p.+ 48 t. (fekete-fehér képtáblák). Átkötött, aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel, foltos címlappal, kissé foltos lapokkal.
Fernand Braudel: Franciaország identitása. I-II. köt. I. köt.: A tér és történelem. II. köt.: Az emberek és dolgok. Ford.: Sahin-Tóth Péter. Bp.,2004,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Dupcsik Csaba: A magyarországi cigányság története. Történelem a cigánykutatások tükrében. 1890-2008. Bp., 2009., Osiris. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Oplatka András: Németh Miklós. "Mert ez az ország érdeke." Németh Miklós által ALÁÍRT, dátumozott példány! Bp.,2014, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
The Memory of Queen Elisabeth Preserved in Postcards. Szerk.: Hitseker Mária. Bp., 2007, Kossuth Kiadó, 157+2 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában.
Mátyás és a humanizmus. Szerk.: Csukovits Enikő. Nemzet és Emlékezet. Bp., 2008, Osiris, 702 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Troia. Traum und Wirklichkeit. Stuttgart, 2001, Konrad Theiss Verlag - Archäologisches Landesmuseum Baden-Württemberg. Első kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban.
Theodor Kraus, Leonard von Matt: Lebendiges Pompeji. Pompeji und Herculaneum. Antlitz und Schiksal zweier antiker Städte. Köln, 1977, DuMont Buchverlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.