Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 43

Vitéz Csikós Jenő: Katona leszek. Pistike álma. Kálmán Viktor és Németh Nándor. [Bp.,1944], Makk József, 12 sztl. lev.+ 4 t. (színes képtábla.) Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.    A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
17286.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
E. Székely Mátyás: Kosárlakó az erdőben. Biczó András rajzaival. Bp., 1942. Dante. Egészvászon kötésben.
17287.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp., (1941), Palladis Rt., 62 p. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, ajándékozási bejegyzéssel.
17288.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Gáspárné Dávid Margit: Csöppike kalandjai Párisban. Pályi Jenő rajzaival. Bp.,én., Nova. Kiadói kopott félvászon-kötés, kissé sérült, laza kötéssel.
17289.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Ego [Fried Margit, Rózsavölgyi Mórné]: A Balogh-leányok érettségije. Fiatal leányok számára. Bp., 1906, Magyar Kereskedelmi Közlöny (Tolnai-ny.), 160 p. Kiadói illusztrált, aranyozott, szecessziós kartonált papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.
17290.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Bazsov válogatott meséi. Fekete-fehér illusztrációkkal, és két színes képpel. A borító Rónay Emmy munkája. Bp.,1949,Uj Magyar Könyvkiadó. Kiadói kopott félvászon-kötés, laza, kissé sérült kötéssel.
17291.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Vegyes mesekönyv tétel, 3 db:   A tigris és a nyúl. Benedek Elek gyűjtése nyomán. Hangya János rajzaival. Bp.,1987., Forma-Art. Kiadói papírkötések.;   Vargha Balázs: A tücsök és a hangyák. Sáli Róza rajzaival. Bp., én., Közgazdasági és Jogi. Kiadói papírkötések.;   Andersen: A tűzszerszám. Bakai Piroska rajzaival.; Bp., én., Táltos. Kiadói papírkötés.;
17292.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
La Fontaine mesék 3 kötete: A pávatollakkal ékeskedő szarka/A béka és az egér; A macska meg a róka/A kenős és a vadkacsák; A róka és a gólya/Az egerek háborúja. Átdolgozta Elvy Ross. Ford.: Pappné Varga Zsuzsa. Nemo rajzaival. Bp., 1990., Juventus. Kiadói papírkötések.
17293.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Vegyes könyvtétel, 2 db: Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről... Írta és rajzolta: - -. Ford.: Zátonyi Tibor. Bp., 1989., Ifjúsági.;  Mihail Plackovszkij: A sün, akit meg lehetett simogatni. Vlagyimir Szutyejev rajzaival. Bp.,1984, Móra. Kiadói kartonált papírkötések, a második kötet hátsó szennylapja hiányzik.
17294.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes mesekönyv tétel, 3 db:  Nagymama képeskönyve. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1985., Minerva.;  Oscar Wilde: A boldog herceg. Ford.: Lengyel Balázs. hn., 1990., Polyglon.;  Devecseri Gábor: Állatkerti útmutató. Bakai Piroska rajzaival. Bp., 1988., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötések és kiadói papírkötés
17295.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kertész Erzsébet: A ligeti nagytanács 20 eredeti rajzzal. Bp., é.n. Tolnai. Kiadói félvászon kötésben. Kissé kopott
17296.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Nagy ABC. Tábori Piroska versei. Körtvélyesi Sávely Dezső rajzaival. (Bp., cca 1935), Dante. Kiadói leporellószerű félvászon-kötés, a címlap elvált a kötéstől, kissé sérült, kopott, helyenként kissé foltos.
17297.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft