40 000 Ft
Orosz ikon: Szent Máté evangélista. XIX. század. Tojástempera, fa. Sérülésekkel, kopásokkal. 54x42,5 cm Amikor Máté, a vámos meglátta, hogy a vámszedőnél ül és adót szed az emberektől, Jézus felszólította: "Kövess engem!" Máté pedig mindent otthagyott és követte őt. A vámosokat a zsidók gyűlölték, mint hazájuk ellenségeit és a rómaiak barátait. Ezért Szent Máté nagy lakomát rendezett, amelyre meghívta Jézust és a többi tanítványt, valamint néhány vámpírt, akik buzgón hallgatták Krisztust. A mennybemenetel után Szent Máté néhány évig Júdeában maradt, ahol megírta evangéliumát, és tanította honfitársait arra, hogy Jézus a próféták által megjövendölt igazi Messiás. Miután sok vidéken hirdette a hitet, vértanúhalált halt.