Könyvek: Vallás

Tételek száma: 49

A szeretet és hála koszorúja, mellyel a magyar ciszterci rend főpapjának, méltóságos és főtisztelendő Vajda Ödön úrnak (...) áldozati kelyhét övezi aranymiséje magasztos ünnepén. 1858-1908. Zirc, 1908, (Stephaneum-ny., Bp.), 10 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, foltos állapotban.
17256.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17257.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Petrus Carlius: Sermones sacri in singulas totius anni dominicas digesti, in quibus selecta argumenta in Christianorum omnium, tum vero praecipue juventutis institutionem tractantur, olim e cathedra propositi utilitatem ... Augustae Vindelicorum & Herbipoli (Augsburg-Würzburg), 1749, Martini Veith, 6+426+10 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó címképpel, possessori bejegyzésekkel.
17258.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szaniszló József: A római katholika anyaszentegyház ünnepeinek szertartásai. Szombathely, 1847., Bertalanffy Imre, XXIII+385 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, névbejegyzéssel és névbélyegzővel, intézményi bélyegzéssel, egy-két lapon bejegyzéssel.
17259.

Szaniszló József: A' római katholika anyaszentegyház ünnepeinek szertartásai. Szombathely, 1847., Bertalanffy Imre, XXIII+385 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, névbejegyzéssel és névbélyegzővel, intézményi bélyegzéssel, egy-két lapon bejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A keresztény tudományak rövid sommája, melly után követeznek egynehány ajtatos imádságok gyónásnak módgya s a t. Buda, 1773., özv. Landererné,1+2+26 p.; Hozzákötve: Nucleus Christianismi seu fidei, et morum principia olim tenerae juventuti in catechesi tradita, nunc etiam adultis facta communia a P. Francisco Neumayr, S. J. Augustae Vindel et Oeniponti [Augsburg-Innsbruck], 1768., Josephus Wolff, 16+239+50+1 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, a könyv elején (1+2 p) és végén (50+1 p) egykorú kézírásos magyar-latin-német nyelvű jegyzetekkel, valamint az első rész címlapjának hátoldalán possessori névbejegyzéssel.
17260.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9
Pontificale Romanum Clementis VIII. ac Urbani VIII, jussu editum postremo a Sanctissimo domino nostro Benedicto XIV recognitum et castigatum.Venetiis, 1775., Ex Typographia Balleoniana, 14+473+5 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső borítón címbejegyzéssel, possessori névbejegyzéssel, a címlapon jegyzettel.
17261.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Avancinus, Nicolaus (1611-1686)] Avancinus Miklós: Kristus Jesus élete és tanétása melly a négy evangelisták írásaiból egybe-szedetett, és elmélkedésekre egész esztendőnek minden napjaira el-osztatott ... Tisztelendő - - pap - által. Az - után Illyés András ... hazai nyelvre fordíttatott. ... Nagyszombat, 1759., Academiai Bötűkkel, 1 (címkép) t.+14+506 p. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel, foltos lapokkal, pár lap sarkán szamárfüllel, possessori bejegyzésekkel az elülső szenylapon és az elülső kötéstábla belsején.
17262.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Fejér György: Pest szabad királyi városa fő templomában tartatott beszédek. Harmadik rész. Budán, 1811, Trattner Mátyás, 301+2 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy-két lap sarkán kis gyűrődéssel, intézményi bélyegzőkkel.
17263.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Lohner, Tobias (1619-1697)] Lohner, Tobias: Instructio practica de ss. missae sacrificio juxta ritum Romanae Ecclesiae Celebrando, nec non Officio Divino... Ingolstadii, 1677.,Typis Ioannis Ostermayr, 14 p.+ 1 t.+1-130+2+179-264+10 p. Kopott egészbőr-kötés, intézményi bélyegzővel, tulajdonosi bejegyzésekkel, egy szakadt lappal, hiányos: a 130. és a 179. oldalak között hiányzó lapokkal, egy kapocs hiányzik.
17264.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17265.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
175,68
191,18
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krestanská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Hozzákötve: Prjdawek pronikawych nowych y nekterych starych pjsnj. V Budjné [Buda],1830.,Landerer, 1 t.+2+1184 p.+26 sztl. lev.+237+3+108+4 p. Szlovák nyelven. Korabeli kopott egészbőr-kötés, réz kapcsokkal, borítón kopásnyomokkal, egy lap sarkán kis hiánnyal, az utolsó pár lap szélén kis sérüléssel, a hátsó szennylap sérült, hiányos, kissé foltos lapokkal.
17266.

[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Hozzákötve: Prjdawek pronikawych nowych y nekterych starych pjsnj. V Budjné [Buda],1830.,Landerer, 1 t.+2+1184 p.+26 sztl. lev.+237+3+108+4 p. Szlovák nyelven. Korabeli kopott egészbőr-kötés, réz kapcsokkal, borítón kopásnyomokkal, egy lap sarkán kis hiánnyal, az utolsó pár lap szélén kis sérüléssel, a hátsó szennylap sérült, hiányos, kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
P. Kováts Ágoston: Alkalmatos, és alkalmatlan rajta létel Az Az: A keresztényi Szent Erköltsöknek Követését Nyomban Sürgető Prédikátziók, Mellyeket A Romai Katolika Anya Szentegy-házban Vasárnapokon olvastatni Szokott Szent Evangyéliomoknak értelme Szerént; öszve szedett, készétett, és több Esztendőknek Forgása alatt, élő nyelvével hirdetett; és most közönségessekké tett- - . Harmadik esztendő. Első rész. Pest, 1802, Patzkó Ferentz Jósef, 464 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, possessori bejegyzéssel, foltos lapokkal.
17267.

P. Kováts Ágoston: Alkalmatos, és alkalmatlan rajta létel Az Az: A' keresztényi Szent Erköltsöknek Követését Nyomban Sürgető Prédikátziók, Mellyeket A' Romai Katolika Anya Szentegy-házban Vasárnapokon olvastatni Szokott Szent Evangyéliomoknak értelme Szerént; öszve szedett, készétett, és több Esztendőknek Forgása alatt, élő nyelvével hirdetett; és most közönségessekké tett- - . Harmadik esztendő. Első rész. Pest, 1802, Patzkó Ferentz Jósef, 464 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, possessori bejegyzéssel, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft