Könyvek: Történelem

Tételek száma: 147

báró Kray István: A kabinetiroda szolgálatában a világháború alatt. Epizódok és jellemképek I. Ferenc József és IV. Károly királyokról. Budapest, 1935. Szerző (Zrinyi ny.) 157 p. Kiadói papírborítóban, kissé foltos lapokkal.
15653.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyar országgyűlési almanach 1927 - 1932. A felsőház és képviselőház tagjainak életrajza és közéleti működése.  Szerkesztik és kiadják Kun Andor, Lengyel László és Vidor Gyula Bp., 1932. Légrády. 583+(3) p. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben. Kissé kopott, belül egy helyen ragasztott
15654.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15655.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15656.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15657.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Benedek Elek: Hazánk története az ifjuság számára. Bp.,[1927.],Athenaeum, 278+2 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
15658.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Magyar politikai lexikon. (Magyar politikusok.) 1914-1929. Szerk. T. Boros László.  (Magyar politikusok.) 1914-1929. Szerk. T. Boros László. Bp. (1929). Europa Irodalmi és Nyomdai Rt. 511 l. Javított egészvászon-kötésben.
15659.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói illusztrált félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, benne foltos lapokkal és kis lapszéli szakadásokkal is.
15660.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
15661.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+426 (helyesen 246)+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik, bővített kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötésben, Leszik-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15662.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Tacitus összes művei. I-II. köt. Ford.: Borzsák István. Bp., 1980, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír- és átlátszó műanyag védőborítóban.
15663.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15664.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft