Könyvek: Történelem

Tételek száma: 147

Csukássi József: Bismark. Élet és jellemrajz. Történelmi Könyvtár 20. füzet. Bp., 1876., Franklin, 111 p. Átkötött kopott félbőr-kötésben, a címlapon bejegyzésekkel és pecséttel.
15665.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Szádeczky-(Kardoss) Lajos: A bujdosó kuruczok emlékei Törökországban. Bp., 1904., Athenaeum, 44 p.+2 t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos borítóval.
15666.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Mikó Imre: Az erdélyi falu és a nemzetiségi kérdés. Cluj-Kolozsvár, 1932, Erdélyi Fiatalok. Újrakötött félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
15667.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Braun Róbert: Magyarország feldarabolása és a nemzetiségi kérdés. Bp., 1919, Táltos. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15668.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Czernin Ottokár gróf: Emlékeim Tisza István grófról. Bp., 1925, Enciklopédia Részvénytársaság. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, felvágatlan példány.
15669.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes kiadói papírborítóban.
15670.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kisfaludy László: A kisfaludi Kisfaludy család története. Régi magyar családok 2. Debrecen, 2004, Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15671.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bajcsy-Zsilinszky Endre: Nemzeti rádikalizmus. Bp., Stádium. Papírkötés, sérült, viseltes állapot.
15672.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Josephus Flavius: Flavius József ó-kori héber történetirónak, a galileai zsidó hadak főparancsnokának, a zsidó háboruról és Jeruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történt bevételéről irt hét könyve. Latinból forditotta és kiadta Dr. Istóczy Győző. Bp., 1900., Buschmann F., IV+503 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, névbejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal.
15673.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Lévai Jenő: Kossuth Lajos és néplapjai. A magyar újságírás hőskora.1877-1937. Bp., 1938. Kiadói, laza egészvászon kötésben, egy előzéklap kissé sérült.
15674.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Bevilaqua Borsody Béla: Német maszlag. I. Othotól Adolf Hitlerig. 972-1945. Bp., 1945., Magyar Téka. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt, kissé sérült borítóval, a gerincen javítással, részben felvágatlan lapokkal.
15675.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
1956 Die Volkserhebung in Ungarn. 23. Oktober 1956 - 4. November 1956. Free Europe Comitee. 84p. térképekkel. Kiadói papírkötésben
15676.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft