Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 47

cca 1930 Forray Teréz író iskolai jegyzetfüzete. kb 300 beírt lap
12610.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
kb 1920 Debrecen - A MÁV Vasútigazgatóság Debrecen M. Forgatókönyve kék vászonborítású karton mappa kopott aranyozott betűkkel, tartalom nélkül, a jobb felső sarokban Szigorúan titkos minősítés
12611.

kb 1920 Debrecen - "A MÁV Vasútigazgatóság Debrecen M. Forgatókönyve" kék vászonborítású karton mappa kopott aranyozott betűkkel, tartalom nélkül, a jobb felső sarokban 'Szigorúan titkos" minősítés

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
12612.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1934 Magyar helyzetkép - trianoni elcsatolások utáni magyar helyzet elemzéséről szóló gépelt irat, 7p
12613.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1935 össz. 2 db a IV. Béla Corporatioval kapcsolatos papírrégiség: Oklevél terv, (...) hungarista eszmény megtestítője. szöveggel, viaszpecséttel, és egy logó vagy bélyegző terv., vegyes technika, papír 22,5x17,5 és 18,5x11 cm.
12614.

cca 1935 össz. 2 db a IV. Béla Corporatioval kapcsolatos papírrégiség: Oklevél terv, "(...) hungarista eszmény megtestítője." szöveggel, viaszpecséttel, és egy logó vagy bélyegző terv., vegyes technika, papír 22,5x17,5 és 18,5x11 cm.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
cca 1940-1950 A Kalocsai Papnevelő Intézet tanulói által rajzolt 6 db grafika, közte egy meghívó. Ceruza, papír, karton. Jelzés nélkül, sérülésekkel, 11x8,5 cm és 20,5x19 cm közötti méretben
12615.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
12616.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1944 Apáti Abkarovics Béla (1888-1957) festőművész részére kiállított irat másolata, mely szerint 1926-ban a Nagybányai Festők Társaságának rendes tagjai közé választották. Dr. Jaczkovits István munkácsi kir. közjegyző autográf aláírásával, hajtásnyommal, apró szakadásokkal
12617.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1945-1948 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, díszes, kissé sérült, kopott félvászon-kötésben, néhány kijáró lappal
12618.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1953 Rákóczi hadnagya című magyar film gépelt forgatókönyve sok kézzel írt bejegyzéssel, Kölcsey Alice kosztümös példánya, 153p
12619.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1960-1962 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, kissé foltos
12620.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
1971 Keresztury Dezső (1904-1996) író, kritikus, egyetemi tanár saját kézzel írt és aláírt gratulációja Marton Endrének, a Nemzeti Színház igazgatói kinevezéséhez, eredeti borítékjában
12622.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft