Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 214

H(ermann). Knackfuß: Holbein der Jüngere. Künstler-Monographien 17. Bielefeld&Leipzig, 1914, Velhagen & Klasing. Német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott papírkötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, 3 kijáró lappal, a hátsó borító belsején ceruzás rajzzal.
16698.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2019 Makovecz Makója. Szerk.: Madarász Roland. Makó, 2019., Makó Város Önkormányzata, 14 p.
16699.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1988 Horváth Alice: Henszlmann Imre (1813-1888) emlékére rendezett építészettörténeti, építészetelméleti és műemlékvédelmi dokumentum kiállítás. Bp., 1988., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 12 p. Kiállítási prospektus. Kiadói papírkötés. + Kiállítási megnyitó meghívója. + 1988 15 év tudományos kutatásai. Tudományos konferencia programfüzete. Bp., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 2 sztl. lev.
16700.

1988 Horváth Alice: Henszlmann Imre (1813-1888) emlékére rendezett építészettörténeti, építészetelméleti és műemlékvédelmi dokumentum kiállítás. Bp., 1988., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 12 p. Kiállítási prospektus. Kiadói papírkötés. + Kiállítási megnyitó meghívója. + 1988 "15 év tudományos kutatásai." Tudományos konferencia programfüzete. Bp., Budapesti Műszaki Egyetem Építészettörténeti és Elméleti Intézete, 2 sztl. lev.

Kikiáltási ár:
800 Ft
1981 Preisich Gábor: Városépítészeti szempontok figyelembevétele a tervezési és városfejlesztési gyakorlatban. Különlenyomat az Építés- Építészettudomány XIII. köt. 3-4. számából. Bp., 1981., Akadémiai-ny., 235-299 p. Kiadói papírkötés. ,  A szerző, Preisich Gábor (1909-1998) építész,( Ybl Miklós-(1962), Herder- (1975), Hild János- (1976), Reitter Ferenc-díj (1986)) urbanista által F. Rados Márta (1931-2021) építész részére DEDIKÁLT példány.
16701.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Organikus építészeti útikönyv. Szerk.: Dénes György. [Bp.], 2011.,[Serdian.] Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16702.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Balogh Jolán: Varadinum. Várad vára. 2. kötet. Művészettörténeti füzetek 13/2. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Kissé kopott kiadói papírkötésben.
16703.

Kikiáltási ár:
800 Ft
16704.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Drescher Pál: A szép magyar könyv. 1473-1938. Officina Képeskönyvek. Bp.,1938, Officina. Számos illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, kis kopással
16705.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
F. Mihály Ida, Bánszky Pál: Magyar Naiv Művészet a XX. században. Kiállítási katalógus. Bp., 1972, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, fekete-fehér és színes fotókkal.
16706.

Kikiáltási ár:
800 Ft
4 db kiállítási katalógus - Magyar bútorművészet a XVIII. században + Bútorművészet a XIX. században + Vértesszőlős + A Zalai Zichy Mihály Emlékmúzeum + Nagytétény műemlékei + Margitsziget. Papírkötésben, jó állapotban
16707.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
16708.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kelényi György: Kastélyok, kúriák, villák. Építészeti hagyományok. Bp., 1974., Corvina. Második kiadás. D. Kerekes Emőke rajzaival és Dobos Lajos fotóival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
16709.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft