Porcelán

Tételek száma: 399

Herendi Viktória mintás tálka, porcelán, jelzett, hibátlan, d: 11.5 cm
11237.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
10
11238.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
Herendi régi, Eton mintás teás készlet. Kézzel festett, jelzett, a teáskanna sérült, hiányos
11239.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
11241.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Herendi (Sissi) Gödöllő (SR - Siang Rouge) mintás, váza. Kézzel festett, jelzett, hibátlan m: 34 cm
11242.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
11243.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
Herendi Kitty mintás porcelán bonbonier, kézzel festett, jelzett, apró kopásnyomokkal, m: 8,5 cm, d: 11,5 cm
11244.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Herendi Gömböc, jelzett, hibátlan, original dobozban, m:11cm. A Gömböc az első ismert konvex és homogén test, melynek egy stabil és egy instabil egyensúlyi pontja van. Bizonyítható, hogy ennél kevesebb egyensúlyi helyzettel rendelkező test nem létezhet. Egyszerűbben megfogalmazva, teljesen mindegy, hogyan tesszük le, mindig visszatér egyetlen stabil egyensúlyi pontjába. A stabil egyensúly (S) Ha tetszőleges pozícióban egy vízszintes felületre helyezzük, a Gömböc mindig visszatér a stabil egyensúlyi pontjába, hasonlóan a keljfeljancsihoz. Azonban, míg a keljfeljancsi aljában van egy nehezék, a Gömböc teljesen homogén anyagból készül, így csupán speciális formájának köszönhetően áll vissza az egyensúlyi helyzetébe. Az instabil egyensúly (I) A Gömböc egyetlen instabil egyensúlyi pontja a Gömböc gerincének tetején található. Ezen a ponton fizikailag lehetetlen a testet kiegyensúlyozni; a legkisebb zavaró körülmény is felborítja, hasonlóan a hegyére állított ceruzához. Forrás: https://hu.gomboc-shop.com/
11245.

Herendi Gömböc, jelzett, hibátlan, original dobozban, m:11cm. "A Gömböc az első ismert konvex és homogén test, melynek egy stabil és egy instabil egyensúlyi pontja van. Bizonyítható, hogy ennél kevesebb egyensúlyi helyzettel rendelkező test nem létezhet. Egyszerűbben megfogalmazva, teljesen mindegy, hogyan tesszük le, mindig visszatér egyetlen stabil egyensúlyi pontjába. A stabil egyensúly (S) Ha tetszőleges pozícióban egy vízszintes felületre helyezzük, a Gömböc mindig visszatér a stabil egyensúlyi pontjába, hasonlóan a keljfeljancsihoz. Azonban, míg a keljfeljancsi aljában van egy nehezék, a Gömböc teljesen homogén anyagból készül, így csupán speciális formájának köszönhetően áll vissza az egyensúlyi helyzetébe. Az instabil egyensúly (I) A Gömböc egyetlen instabil egyensúlyi pontja a Gömböc gerincének tetején található. Ezen a ponton fizikailag lehetetlen a testet kiegyensúlyozni; a legkisebb zavaró körülmény is felborítja, hasonlóan a hegyére állított ceruzához." Forrás: https://hu.gomboc-shop.com/

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
28
Herendi ZOVA mintás füles tálka, jelzett, hibátlan, original dobozban, 16x9cm
11246.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
Herendi háromágú gyertyatartó, kézzel festett porcelán, jelzett, kopásnyomokkal, m:43cm
11247.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Herendi ötágú gyertyatartó, kézzel festett porcelán, jelzett, kopásnyomokkal, m:43cm
11248.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Herendi Apponyi mintás bonbonier, bonbonniere, . Kézzel festett, jelzett, hibátlan, díszdobozban. d: 7 cm
11249.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft