Sven Hedin: A vándorló tó. I-II. köt. Ford.: Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1940], Franklin-Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel.