Szamosközy István: Erdély története. Ford.: Borzsák István. Válogatta, a bevezetést és a jegyzeteket írta: Sinkovics István. Monumenta Hungarica VII. Bp., 1963, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, kis kopásnyomokkal. Megjelent 2200 példányban. Számozatlan példány.