15008.
409. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Utazás, helytörténet
6 000 Ft
Mihelics Vid (1899-1968): Az új Portugália. Bp.,[1938],Franklin, 254+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen javításnyomokkal. 1939-es ajándékozási sorokkal. António de Oliveira Salazar (1889-1970) Portugália diktatórikus hatalmú miniszterelnökét (1932-1968) és rendszerét éltető mű. Ritka! A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.