Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 311

16676.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Horváth Hilda: Magyar ex librisek. 1525-1985. Bp., 1985, Magyar Bibliofil Társaság, 178 p. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 14. számú példány.
16677.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Veres László: A Bükk hegység üveghutái. Officina Musei 2. Miskolc, 1995., Hermann Ottó. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
16678.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Nádai Pál: Az iparművészet Magyarországon. A könyv művészi díszítése Kozma Lajos munkája. Bp.,[1920],Bíró Miklós, 143+1 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel.   Ebből a könyvből készült 1100 kötött példány félfamentes papíroson és 100 számozott példány famentes csontpapíron, amatőr-kötésben, a szerző aláírásával. Számozatlan példány! Benne Kozma Lajosról szóló fejezettel.
16679.

Nádai Pál: Az iparművészet Magyarországon. A könyv művészi díszítése Kozma Lajos munkája. Bp.,[1920],Bíró Miklós, 143+1 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel. "Ebből a könyvből készült 1100 kötött példány félfamentes papíroson és 100 számozott példány famentes csontpapíron, amatőr-kötésben, a szerző aláírásával." Számozatlan példány! Benne Kozma Lajosról szóló fejezettel.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Bálint Endre: ...hogy ami titok mind kilessem... Fotómontázsok 1979-1986. Szerk.: Feledy Balázs. Bp., 2006, Art-Export. Gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Román József (1913-2008) író, esztéta, Bálint Endre monográfusa és felesége, Román Józsefné Panni, illetve Haász Ágnes (1951- ) grafikus, a kötet borítójának tervezője által DEDIKÁLT példány! + Meghívó Bálint Endre festőművész emlékkiállítására, rajta Román József autográf aláírásával.
16680.

Bálint Endre: "...hogy ami titok mind kilessem..." Fotómontázsok 1979-1986. Szerk.: Feledy Balázs. Bp., 2006, Art-Export. Gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Román József (1913-2008) író, esztéta, Bálint Endre monográfusa és felesége, Román Józsefné Panni, illetve Haász Ágnes (1951- ) grafikus, a kötet borítójának tervezője által DEDIKÁLT példány! + Meghívó Bálint Endre festőművész emlékkiállítására, rajta Román József autográf aláírásával.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban
16681.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16682.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16683.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Négy festőművész. Király Lajos, Roder Judit, Károly Ernő, Kellermann Emil. Szerk.: Nagy András. Pécs, 2014, Janus Pannonius Múzeum-Pécsi Zsidó Hitközség. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16684.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Fáy Aladár: A magyarság díszítő-ösztöne. [Bp., 1941.], Turul,(Jövő-ny.), 127 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötésben
16685.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kiss Éva, Horváth Hilda: Kozma Lajos, az iparművész. Lajos Kozma, the Designer. (1884-1948). Bp., 1994, Iparművészeti Múzeum. 76 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16686.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Mata János fametszeteivel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. + A Magyar Bibliofil Társaság a kötettel kapcsolatos levele
16687.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft