Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 441

Mann, Thomas: Ének a kisgyermekről. Gesang vom Kindchen. Ford.: Hegedüs Géza. Bp., 1957, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés. Magyar és német nyelven. Hegedüs Géza (1912-1999) író, költő, műfordító által Hubay Miklós (1918-2011) drámaíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
17442.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Zsoldos Péter: A feladat. Tudományos-fantasztikus regény. Bp., 1987.,(Debrecen, Alföldi-ny.), 235+2 p. Harmadik kiadás. A borító illusztrációja Korga György munkája. Kiadói papírkötés.   A szerző, Zsoldos Péter (1930-1997) sci-fi-író és zeneszerző által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
17443.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
29
Faludy György-Eric Johnson: Jegyzetek az esőerdőből.  A szerző, Faludy György (1910-2006) által DEDIKÁLT példány. Bp., 2003., Villon Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
17444.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
18
Korda Tibor: Néked szól minden. Versek . Bp., 1922, Pallas Rt. Nyomdája. A szerző, Korda Tibor és az illusztrációkat készítő grafikus, Szigethy István által aláírt és számozott (250/81) példány. Kiadói papírkötésben, helyenként lapszéli sérülésekkel, utolsó lap kissé foltos.
17445.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Horn Gyula: Cölöpök. A szerző, Horn Gyula (1932-2013) egykori miniszterelnök, politikus által dedikált példány! Bp., 1991, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben
17446.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11
17447.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Raffay Ernő: Politizáló szabadkőművesség. Jászi Oszkár és a Martinovics páholy államellenes tevékenysége 1906-1912. Bp., 2013, Kárpátia Stúdió, 372+4 p. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17448.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Weöres Sándor: magyar etűdök. Száz kis énekszöveg. Bp., 1985, Révai Nyomda. 1340. számozott példány. Kiadói kartonált kötés, belül a gerincnél részben szétvált, kötéstáblán sérülések, kopottas állapotban.
17449.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Puszta Sándor: Rapszódiák könyve. Bp., 1941. Kapisztrán Sajtó Szövetkezet, 1 (Molnár C. Pál (1894-1981): Illusztráció, fametszet, papír, jelzett, 11x7 cm) t. + 79 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval,15,5x12 cm   A szerző, Puszta Sándor (1911-1983) költő által dedikált példány.
17450.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Enfer Nr. 1. 100 Jahre rasierte Frauen in der Fotografie. Teil 1. Gründerzeit - ArtDeco. / 100 Years shaved women in Photography. Part 1. Victorian Period - ArtDeco. Nürnberg, 1996, H.B. Wilson DMK Co. Fekete-fehér művészi aktfotókkal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói műbőr-kötés.
17451.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Machiavelli Miklós: Értekezések Titus Livius Romai történeteinek X. első könyve fölött. Magyarította: Pados János. Pest, 1862., Lauffer és Stolp, (Gyurian József-ny.), XVI+2+517+XI p. Korabeli kopott félvászon-kötés, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, az elősző első oldalán szöveget is érintő hiánnyal (V/VI.)
17452.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Hunyady József: A magyar könyvkötés művészete a mohácsi vészig. 12 szövegképpel és 24 táblával. A kötet végén: A könyvkötés irodalmának bibliográfiája 1935-ig.(59-109 p.) Bp., 1937, Attila Nyomda Rt., 111 p.+XXIV (fekete-fehér képtáblákkal) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal. 458. számú számozott példány.
17453.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft