Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 441

Louis-Ferdinand Céline: Utazás az éjszaka mélyére. Ford.: Hevesi András. Bp.,1934, Nova Irodalmi Intézet, 407+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
17430.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Viharos-Gerő Ödön: Két világban I-II. (Egy kötetben.) A szerző által Papáéknak dedikált! Bp., 1905, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, lapok széle kissé foltos.
17431.

Viharos-Gerő Ödön: Két világban I-II. (Egy kötetben.) A szerző által "Papáéknak" dedikált! Bp., 1905, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, lapok széle kissé foltos.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Weöres Sándor: Tizenegy szimfónia. Bp., 1973, Szépirodalmi Könyvkiadó, 114+5 p. Első kiadás. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóval.  A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) költő, műfordító által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész és felesége részére dedikált példány.
17432.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
23
Károlyi Amy: Emily Dickinson válogatott írásai. Károlyi Amy fordításai és tanulmányai. Bp., 1978., Magvető, 134+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A fordító, Károlyi Amy (1909-2003) költő, műfordító, Weöres Sándor (1913-1989) felesége által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész és felesége részére dedikált példány.
17433.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jávorszky Béla Szilárd, Sebők János: A rock története. 1-3. kötet. Bp., 2005-2015, Glória. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Jávorszky Béla Szilárd (1965- ) zenei szakíró, a könyv egyik szerzője által DEDIKÁLT példányok.
17434.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16
Jávorszky Béla Szilárd, Sebők János: A magyarock története. 1-2. kötet: A beatkezdetektől a kemény rockig; Az újhullámtól az elektronikáig. Bp., 2005-2006, Népszabadság Könyvek. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerzők által DEDIKÁLT példányok.
17435.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15
Jávorszky Béla Szilárd: A magyar jazz története. Bp., 2014, Kossuth Kiadó, 304 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
17436.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Wallace, Lewis: Ben-Húr I-II. köt. Ford.: Szekrényi Lajos.  Szeged, 1894, A fordító kiadása, (Szeged, Bába Sándor-ny.), 1 (címkép, Lewis Wallace arcképe) t.+6+352 p.; 4+346 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, festett lapszélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kissé kopott gerinccel, az I. kötetben az elülső szennylap szakadt.
17437.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13
Illyés Gyula: Koszorú. Szerk. és tervezte: Szántó Tibor. Bp., 1972., Ságvári Endre Nyomdaipari Szakmunkásképző, 5 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Számozott (11./100) példány. Kereskedelmi forgalomba nem került.   A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író, költő által Varga Hajdu István (1920-1981) grafikus, festő és Diskay Lenke (1924-1980) grafikus részére dedikált példány.
17438.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17
Kormos István: N. N. bolyongásai. Mikrokozmosz Füzetek. Bp.,1975,Szépirodalmi. Bálint Endre linómetszetével. Első kiadás. Kiadói papírkötés, papír védőborítóban, egy-két lap foltos lapélekkel.   A szerző, Kormos István (1923-1977) magyar költő, író, műfordító által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
17439.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Nemes Nagy Ágnes: Az öt fenyő. Szeged, 2005., Tiszatáj Könyvek. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.   Az író, Nemes Nagy Ágnes (1922-1991) volt férje, Lengyel Balázs (1918-2007) író, kritikus által dedikált példány.
17440.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sőtér István 7 műve:   Jókai Mór. Magyar Írók. Bp.,[1941],Franklin. Kiadói papírkötésben, sérült kötéssel, borítóval.;   A sas és serleg. Akadémiai arcképek. Bp., 1975., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés;  Bakator. Összegyűjtött kisregények és elbeszélések. A függelékben: Júdás (dráma.) Bp., 1975., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Werthertől Szilveszterig. Irodalomtörténeti tanulmányok. Bp.,1976,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói gyűrött, szakadt, foltos papír védőborítóban.;   Fellegjárás. Bp., 1977., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos. Benne Makay Gusztáv ceruzás, tollas jegyzeteivel papírlapokon.;   Budai oroszlán. Regény. Bp.,1978,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Bűnbeesés. Regény. Bp.,1982,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész álltal Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példányok.
17441.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft