Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 441

Fekete István 3 könyve: Köd; Bogáncs; Hajnál Badányban. Bp., 1957-1974, Móra. Kiadói papírkötés/kartonált papírkötés, kissé kopott, sérült borítóval.
17502.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Selectae Epistolae ex M. Tullio Cicerone et C. Plinio Caecilio Secundo. [Válogatott levelek M. Tullius Ciceróból és K. Plinius Cecilius Sekundusból.] Segedini [Szeged], 1816, Typis et Sumptibus Urbani Grünn [Grünn Orbán], I-II, V-VIII+318+2 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis lyukakkal, sérült elülső előzéklappal, hiányzó elülső szennylappal és címlappal, 5. oldalig lapszéli szúette lyukakkal, foltos lapokkal, a kötéstáblákon, az elülső előzéklapon és a hátsó szennylapon possessori bejegyzésekkel, rajzokkal.
17503.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Némedy Gyula: Zengő lángok. Versek. Bp., 1941., Magyar Irodalmi Társaságok Országos Szövetsége, 173+8 p. Fery Antal, Bordás Ferenc, Almási Gyula, Drahos István és Buday György fametszeteivel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóban.   A szerző, Némedy Gyula (1881-1949) által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
17504.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17505.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gárdonyi Géza versei. A verseket vál. és az előszót írta: Bóka László. Kis Magyar Múzeum 4. köt. Bp., 1958, Magyar Helikon, 78+3 p.+1 t. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3200 példányban, ebből 750 példány egészvászon-kötésben számozva. Számozott (750/363.) példány.
17506.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Méliusz József: A Horace Cockery-Múzeum. Horace Cockery darabokra tört elégiája. Bukarest, 1983, Kriterion, 457+2 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban. A szerző által Boldizsár Iván (1912-1988) Kossuth-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
17507.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hittig Gyula: Zúgnak a szirénák. Bp., 1941, Hadirokkantak Országos Nemzeti Szövetsége, 109 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borító kissé foltos. Ritka!
17508.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Műkedvelők színháza. Öt egyfelvonásos színdarab. Csokonai Vitéz Mihály, Szemere György, Móricz Zsigmond, Tömörkény István, Tamási Áron művei. Emke Könyvek 2. Kolozsvár, 1945, EMKE. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
17509.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Homérosi himnuszok. Aphroditéhoz, az istenanyákhoz, Hestiához, a naphoz és a holdhoz. A II., V., VI., X., XIII., XIV., XXIV., XXIX., XXX., XXXI., és XXXII. himnusz görögül és magyarul. Ford.: Devecseri Gábor. Kerényi Károly bevezető tanulmányával az eleusisi misztériumokról. Kétnyelvű Klasszikusok. B. Szövegek VI. (Kiadta: Horthy Miklós Tudományegyertem Ókortudományi Intézete.) Bp., 1941., Officina, 149+3 p. Magyar és görög nyelven. Kiadói kissé foltos aranyozott egészvászon-kötés, kiadói javított, kissé sérült illusztrált papír védőborítóban.
17510.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Várkonyi Nándor: Magyar katonaköltők. Pécs,é.n.,Janus Pannonius Társaság. Második kiadás. Kiadói papírkötés, a borító részben elvált a gerinctől, kissé szakadt.
17511.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
A szegény Villon tíz balladája és a szép fegyverkovácsné panasza. Fordította: Szabó Lőrinc. Hincz Gyula (1904-1986) lapszámozáson belüli 18 egészoldalas rajzával. Bp.,1940, Singer és Wolfner, (Hungária-ny.), 71 p. Kiadói illusztrált vászonkötésben
17512.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Bözödi György: Nyugtalan pásztorok. Regény. Bp., ,Turul Szövetség Szépmíves Bajtársi Egyesület. Kiadói kissé kopott aranyozott félvászon-kötésben, az elülső szennylap foltos, a sarkán kis hiány.
17513.

Bözödi György: Nyugtalan pásztorok. Regény. Bp., ,"Turul" Szövetség Szépmíves Bajtársi Egyesület. Kiadói kissé kopott aranyozott félvászon-kötésben, az elülső szennylap foltos, a sarkán kis hiány.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft