Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 178

Orosháza története. Szerk.: Nagy Gyula. Orosháza, 1965., Orosháza Város Tanácsa VB., 967+1 p.+106+1 (fekete-fehér képtáblák) t.+3 (táblázatok) t. + 2 (kétoldalas térkép-mellékletek) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1750 példányban. +  Orosháza néprajza. Szerk.: Nagy Gyula. Orosháza, 1965., Orosháza Város Tanácsa VB.,783+1+1 p.+71 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1750 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló számlával.
15012.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Varga Kálmán: A gödöllői kastély századai. [Fertőd], 2021, Esterházy Kastély Kápolna Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15013.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Budapest küzdelme az új életért. Beszámoló a város közállapotairól az 1946. évben. Közrebocsájtja Kővágó József polgármester. Összeáll.: Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala dr. Bene Lajos főjegyző vezetésével. Budapest Statisztikai Zsebkönyvtára 2. sz. Bp., 1946, Budapest Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött foltos papírkötés.
15014.

Budapest küzdelme az új életért. Beszámoló a város közállapotairól az 1946. évben. Közrebocsájtja Kővágó József polgármester. Összeáll.: Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala dr. Bene Lajos főjegyző vezetésével. Budapest Statisztikai Zsebkönyvtára 2. sz. Bp., 1946, 'Budapest' Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött foltos papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kővágó József: Budapest közállapotai az 1945/46 tél küszöbén. Szerk.: Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Bp., 1946, Budapest Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé hiányos borítóval.
15015.

Kővágó József: Budapest közállapotai az 1945/46 tél küszöbén. Szerk.: Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Bp., 1946, 'Budapest' Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé hiányos borítóval.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. Életképek és útirajzok Kínából. Bp., Lampel Rt. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél szakadt, erősen kopottas állapotban.
15016.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I kötet. Szeged, 1930-1936, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 db., színes, kihajt.)+LX t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható táblázat. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egy térkép hiányzik, kissé kopott borítóval, foltos címlappal, az azt követő lapon szélén szöveget nem érintő hiánnyal, az azt követő lapon folt.
15017.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, két kötetben. Csatári Dániel kísérőtanulmányával. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott, kissé sérült kiadói díszdobozban, egyébként jó állapotban.
15018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Perczel Olivér: Ipar és kereskedelem Erzsébetvárosban. A városegyesítéstől az I. világháború időszakáig. Bp., 2014., Erzsébetvárosi Önkormányzat. Kiadói papírkötésben.
15019.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
P. Brestyánszky Ilona: A pest-budai ötvösség. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóval.
15020.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ujváry Zoltán: Mátyás király Gömörben. Mondák, anekdoták a néphagyományban. Szilágyi Imre illusztrációival. Debrecen, 1990., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
15021.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15022.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
15023.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft