Szurovy Géza-Máthé Lajos: Fények a Szaharában. Az egyik szerző, Szurovy Géza (1917-1999) által dedikált. Bp., 1984., Gondolat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Marjalaki K. Lajos: Földrajz a polgári leányiskolák számára. III. rész: Idegen világrészek. Magyarország áttekintése. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 96 p. Kiadói papírkötés, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval, néhány kissé sérült lappal, bejegyzésekkel.
Hielscher, Kurt: Österreich. Landschaft und Baukunst. Leipzig, 1938, F. A. Brockhaus, IX+(1)+240 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, néhány lap minimálisan foltos.
Zsoldos Attila: 3000 kilométer. Sajtó alá rendezte: Ujvári Sándor. Merényi Rudolf rajzaival. Bp.,1932,Révai. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, a gerincen címkenyommal.