Orosháza története. Szerk.: Nagy Gyula. Orosháza, 1965., Orosháza Város Tanácsa VB., 967+1 p.+106+1 (fekete-fehér képtáblák) t.+3 (táblázatok) t. + 2 (kétoldalas térkép-mellékletek) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1750 példányban. +
Orosháza néprajza. Szerk.: Nagy Gyula. Orosháza, 1965., Orosháza Város Tanácsa VB.,783+1+1 p.+71 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 1750 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló számlával.
Varga Kálmán: A gödöllői kastély századai. [Fertőd], 2021, Esterházy Kastély Kápolna Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Budapest küzdelme az új életért. Beszámoló a város közállapotairól az 1946. évben. Közrebocsájtja Kővágó József polgármester. Összeáll.: Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala dr. Bene Lajos főjegyző vezetésével. Budapest Statisztikai Zsebkönyvtára 2. sz. Bp., 1946, 'Budapest' Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött foltos papírkötés.
Kővágó József: Budapest közállapotai az 1945/46 tél küszöbén. Szerk.: Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Bp., 1946, 'Budapest' Irodalmi, Művészeti és Tudományos Intézet. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé hiányos borítóval.
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I kötet. Szeged, 1930-1936, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 db., színes, kihajt.)+LX t. (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.)+1 kihajtható táblázat. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egy térkép hiányzik, kissé kopott borítóval, foltos címlappal, az azt követő lapon szélén szöveget nem érintő hiánnyal, az azt követő lapon folt.
Perczel Olivér: Ipar és kereskedelem Erzsébetvárosban. A városegyesítéstől az I. világháború időszakáig. Bp., 2014., Erzsébetvárosi Önkormányzat. Kiadói papírkötésben.
Ujváry Zoltán: Mátyás király Gömörben. Mondák, anekdoták a néphagyományban. Szilágyi Imre illusztrációival. Debrecen, 1990., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.