Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 178

Pesty Frigyes: Borsod vármegye leírása 1864-ben.Sjtó alá rendezte: Tóth Péter. Documentatio Borsodiensis. V. Miskolc, 1988, Herman Ottó Múzeum. Utolsó oldalon kihajtható térképpel. Kiadói papírborításban, jó állapotban.
15108.

Kikiáltási ár:
800 Ft
15109.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Zádor István: Budapest 1945. Zádor István rajzai. Bp.,(1945),Officina, 4 sztl. lev.+28 t. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, kissé szakadozott borítóval, egy helyen kissé sérült kötéssel.
15110.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Magyarország Helységnévtára 1956. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kopott félvászon kötés, 3 gyűrött lappal.
15111.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Trianon előtti és Csonka-Magyarország térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal
15112.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kollbach, Karl: Bilder von Rhein. Eine Wanderung von Basel bis zur hollandischen Grenze. Mit 21 Vollbildern und über 150 Text Illustrationen. Köln, 1892. Neubner. Festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, jó példány
15113.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tóth Pál-Czeglédi Zsolt: Csodálatos Magyarország. Debrecen, TKK. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15114.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ligeti Lajos: Az ismeretlen Belső-Ázsia. Bp., 1940, Athenaeum, 359+1 p. + 8 (fekete-fehér fotók) t. Oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
15115.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15116.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. I. kötet. Budapest, 1878, Kocsi Sándor. Korabeli sérült félvászon kötésben
15117.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
11
Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, 1937, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói vászonkötésben, kopásnyomokkal, . + Kós Károly: Erdély. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben
15118.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1979 Zalaegerszeg mintalakótelep pályázat 79. Zalaegerszeg, 1980., Zala M. Tanács-Zalaegerszegi Városi Tanács, 48 sztl. lev. Kiadói kissé foltos haránt-alakú félvászon-kötés, 29x42 cm
15119.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft