Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 185

Vértesi Arnold: A fölkelő nap országa. Regényes utazás Japánban. Bp., 1878. Franklin 279p. 28 fametszetű rajzzal illusztrált. Aranyozott, kopott, kiadói egészvászon kötésben, előzéklap nélkül. két lap sérült, Ritka!
15012.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása. I. rész: Tiszántúl. Bp., (1944), M. Kir. Földtani Intézet (Attila-ny.), VIII+221 p. + 9 melléklet (8 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép (1 : 200.000 léptékű tájegységtérkép). Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
15013.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Domokos Pál Péter: A moldvai Magyarság. A csángómagyarok multja és jelene. Hatvannyolc csángómagyar népdal. Kolozsvár/Cluj, 1934., Gloria-ny., 266 p. Második kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
15014.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Illyefalvi I. Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. [Bp.], [1933], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala,XII+201+2 p. Magyar és német nyelven. Számos érdekes grafikonnal, statisztikai ábrával, térképekkel. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, kissé laza kötéssel.
15015.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15016.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+264 p.+1 (színes kihajtható térkép) t.; 4+1+267-488 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel, az I. kötetből a 265/266 lap és a II. kötetből a térkép-melléklet hiányzik.
15017.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Cholnoky Jenő (1870-1950): A sivatag. 46 képpel és 22 ábrával. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1943], Franklin, 156+4 p.+12 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15018.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.),(Franklin-ny.), 1 t.+299 p.+42 t.(Két kétlapos, egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (39x31 cm.) Szövegközti fekete-fehér képekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, 240/241. oldalak között sérült kötéssel, két hiányzó képtáblával, volt könyvtári példány.
15019.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró címképpel, elülső szennylappal és elülső előzéklappal, volt könyvtári példány, egy lap ketté szakadt, egy lap lyukas.
15020.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Karl Baedeker: Deutschland in einem Bande. Handbuch für Reisende. Mit 19 Karten und 64 Plänen. Leipzig, 1906, Verlag von Karl Baedeker, XVIII + 452 p. Német nyelven. Kihajtható térkép-mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15021.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. Kiadói festett, ezüstözött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé fakó gerinccel.
15022.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15023.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: