Cholnoky Jenő (1870-1950): A sivatag. 46 képpel és 22 ábrával. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1943], Franklin, 156+4 p.+12 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.