Könyvek: Történelem

Tételek száma: 144

Horánszky Lajos: Tisza István és kora I-II. kötet. Sajtó alá rendezte: Horánszky Nándor. Bp.,1994, Tellér. Kiadói kartonált papírkötés.
15642.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Hornyánszky. Számos illusztrációval. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, sérült fűzéssel, két lap sérült és kijár. Belső kötéstáblán, címlapon és két további lapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15643.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-VIII. köt. Teljes! Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerinceken kis sérülésekkel, az I. és a III. kötet gerincén kis hiánnyal, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15644.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Gyomlay Gyula: Bölcs Leo taktikája, mint magyar történeti kútforrás. Bp., 1902., MTA, 69+3 p. Darkó Jenő: Bölcs Leo taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. (Székfoglaló.). Bp., 1902., MTA, 121+3 p. Átkötött modern kartonált papírkötés.
15645.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kristóf Ildikó: Ördögi mesterséget nem cselekedtem.A boszorkányüldözés társadalmi és kulturális háttere a kora újkori Debrecenben és Bihar vármegyében. Debrecenben, 1998., Ethnica. Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés.
15646.

Kristóf Ildikó: "Ördögi mesterséget nem cselekedtem."A boszorkányüldözés társadalmi és kulturális háttere a kora újkori Debrecenben és Bihar vármegyében. Debrecenben, 1998., Ethnica. Kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Magyarországi boszorkány perek. 1529-1768. I. köt. Közreadja: Schram Ferenc. Kiadó. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban
15647.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt., VIII+324+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval, foltos lapélekkel.
15648.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15649.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A magyarság néprajza. I-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér.  I-II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza.  Bp.,én. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kopott borítóval és kissé sérült, kopott gerinccel, volt könyvtári példány.
15650.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
Diessenbach und Vogt: Illustrierte Weltgeschichte für das Volk III.-VII. kötetek. Leipzig, 1881-1883. Otto Spamer. Korabeli, kissé sérült egészvászon kötésben, / In slightly damaged full linen binding.
15651.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. kötet. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az V. kötet gerince sérült, névbejegyzésekkel.
15652.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Padányi Viktor: Történelmi tanulmányok. München, 1959, Mikes Kelemen Kör. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
15653.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft