Könyvek: Történelem

Tételek száma: 144

Payr Hugó: József királyi herceg 1914-17. Budapest, szerző kiadása. Félvászon kötésben, címlap nélkül
15654.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményei Győr-Sopron megyében. Forráskötet. Győr, 2006., Győr-Moson-Sopron Megye Győri Levéltára. Kiadói papírkötés.
15655.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
15656.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15657.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szabó Ferenc: Társadalom, művelődés Zsigmond törvényeiben. Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. XIII. sz. Békéscsaba, 1927., Körösvidék, 140+IV p. Kiadói papírkötés, foltos lapélekkel, volt könyvtári példány, laza kötéssel, a gerincen kis sérüléssel.
15658.

Szabó Ferenc: Társadalom, művelődés Zsigmond törvényeiben. Kolozsvári-szegedi értekezések a magyar művelődéstörténelem köréből. XIII. sz. Békéscsaba, 1927., "Körösvidék", 140+IV p. Kiadói papírkötés, foltos lapélekkel, volt könyvtári példány, laza kötéssel, a gerincen kis sérüléssel.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Magyarságtudomány és nemzetnevelés. Szerk.: Kiss Árpád, Kovács Máté. Írták : Balogh Béla, Bárczi Géza, Boda István, Hankiss János, Karácsony Sándor, Kiss Árpád, Kovács Máté, Mendöl Tibor, Molnár C. Pál, Molnár József, Némedi Lajos, Váradi Imre. Debrecen, 1944, Debreceni Könyvek. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15659.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15660.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Bottyán Árpád: Szkíták a magyar alföldön. Régészeti füzetek 1. Kézirat gyanánt. Bp., 1955, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum. Fekete-fehér képmellékletekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 200 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus autográf tulajdonosi névbejegyzésével és jegyzeteivel.
15661.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
11
A nürnbergi per vádbeszédei. Bp., 1955., Szikra. A borító Varsányi Pál grafikáival. Kiadói kopott papírkötés, volt könyvtári példány.
15662.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Így történt. 1914-1930 fényképekben. Szerk.: Dormándi László. Tipográfia és montázs: Kner Albert. Ignotus előszavával. Bp., 1931., Magyar Hírlap, (Pantheon-ny.), 284+3 p. Nagyon gazdag fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, sérült, hiányos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, foltos lapokkal, kissé dohos, rossz állapotban.
15663.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bay Ferenc: Napóleon Magyarországon. A császár és katonái Győr városában. Bp., 1941, Officina. Félvászon kötésben, kiadói sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
15664.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
11
15665.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft