Dísznövénytermészetes I-III. köt. Szerk.: Kiácz György. I. köt.: Wertán Zsolt: Lágyszárú növények. II. köt.: Tóth Imre: Díszfák és cserjék. III. köt.: Sembery Istvánné: Üvegházi növények. Bp., 1972, Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium Szakoktatási Főosztálya. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, két borító foltos, az egyik gerincén kis sérülés. Megjelent 2000 példányban.
Benedek Pál-Manninger Sándor-Virányi Sándor: Megporzás mézelő méhekkel. Bp.,1976, Mezőgazdasági. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott, kissé szakadt papírkötés.
A magyar gazda kincsesháza. Összeáll.: Tormay Béla. A M. Kir. Földmivelésügyi Minister kiadványai. 2. szám. Bp., 1900., Pallas, XIII+362+6 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, aláhúzásokkal.
Kollmanné lemhényi Dávid Andrea: A gyakorlati főzés tankönyve. Bp.,1939, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
[Magyar Elek:] Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., [1932], Athenaeum. 592+1 p. Új, lényegesen bővített kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé laza kötéssel.