Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 62

Erdélyi ezredek a világháborúban. Szerkesztette vitéz Deseő Lajos, a II. részt szerkesztette Ardói Gyula. Írták: Ajtay Endre, Bittó Dezső, Gyurócsik-Jászay Mihály, Kamarássy Jenő, Körmendy Géza, Kratochvil Károly, Mátyás Sándor, Németh Lajos, Nyáry Iván, Solth Imre. Bp., é.n.[cca 1941] Ardói Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat, (Merkantil-ny.), 335 p. + 18 p. (képanyag) + 54 p. (adattár) + 53 p. (képanyag) + 125 p. Javított festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, első táblán és a címlapon firkákkal
16561.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,97
28,57
Losonczi Szakall Kálmán: Uzsok hősei. Az orosz kézre került magyar területek felszabadítása ezerkilencszáztizennégy november és december havában. Vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor előszavával. Sajtó alá rendezte és zárószóval ellátta: Vándor Kálmán. [Bp.,]1940., Széchényi Irodalmi és Művészeti Rt.,(Koródi Mihály és Fia-ny.), 1 t. + 98 p. Kiadói papírkötés, kiadói sérült, szakadt papír védőborítóban, a borító gerincén kis szakadással.
16562.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,39
11,43
16
von Forell, Fritz: Mölders. Bp., [1941], Danubia (Athenaeum-ny.). 214 p + 13 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött, aranyozott műbőr-kötés, az első képtábla és a címlap kissé foltos.
16563.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,78
22,86
Marjay Frigyes, Dr. (összeáll.): Hőseink.  Bp.1944. Hollóssy 180 l. Ez a könyv hiteles kitüntetési javaslatok alapján készült. Kiadói, javított gerincű félvászon kötésben. A mű szerepel a Fasiszta és szovjetellenes... tiltólistán.
16564.

Marjay Frigyes, Dr. (összeáll.): Hőseink. Bp.1944. Hollóssy 180 l. "Ez a könyv hiteles kitüntetési javaslatok alapján készült." Kiadói, javított gerincű félvászon kötésben. A mű szerepel a "Fasiszta és szovjetellenes..." tiltólistán.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,39
11,43
A leventelegény szolgálata. A leventék országos parancsnoka kiadványa. Bp. 1943. Athenaeum. 199 l. Fűzve, kiadói borítékban néhány sérüléssel
16565.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
14,29
1928 Vitézek évkönyve. József királyi herceg tábornagy fővévődsége alatt szerk. Pekár Gyula. II. évf. Bp., 1928., Vitézek Évkönyve, (Pallas-ny.), 302+1 p.+9 t. Fekete-fehér képtáblákkal, az egyiken Horthy Miklós kormányzó arcképével. Kiadói papírkötés, sérült, kopott borítóval.
16566.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,88
18,57
Vitéz Hefty Frigyes: Mégis repültünk! ... A repülő ember 8. köt. Bp., 1942, Magyar Repülő-Stádium, 313+1 p.+8 (fekete-fehér fotókat tartalmazó képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, egy képtábla kijár és sérült, egy képtábla szakadt, az utolsó három lapon szöveget is érintő sérüléssel, hiánnyal.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
16567.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,19
5,71
A magyar nemzet aranykönyve. 1914-1918. József főherceg és Szurmai Sándor báró előszavával. Bp., 1921, A magyar nemzet aranykönyve szerkesztőbizottsága. 288 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói dombornyomott, aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Cservenka és Társa-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, egy kijáró lappal.
16568.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,39
11,43
18
16569.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,27
8,00
Dr. Abody (Anderlik) Előd: A repülőgép és a repülés. Szerk.: - -. Írták: Dr. Abody (Anderlik) Előd, Dóczy Loránd, Rácz Elemér, Dr. Scholtz Gusztáv, Varga László, Veress László, Zákány Zoltán. Bp.,(1942.), Pósa Károly,(Stephaneum-ny.), VIII+611+1 p. Fekete-fehér szövegközti fotókkal gazdagon illusztrált. A borító Bozsó S. munkája. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, eredeti kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban. Papír védőborítóval együtt ritka!
16570.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,79
8,57
16571.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,19
5,71
John Keegan: A tengeri hadviselés története. Ford.: Soproni András. Bp.,1998., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a lapszéleken egy helyen egészen kis folttal.
16572.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,78
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2022 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.