Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 289

Ady Endre párisi noteszkönyve. 1924, Amicus. Kiadói kartonált kötés, hiányzó gerinc, kopottas állapotban.
17334.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Szenczi Molnár Albert (1574-1634): Dictionarium Ungarico-Latino-Germanicum. Innumeris Vocibus Ungaricis Formulisque loquendi Latiné redditis, Nunc quarta vice locupletatum. Pars II. Norimbergae [Nürnberg],1708,Martini Endteri [Martin Endter], 958 p. Sérült, korabeli félbőr kötésben, későbbi ex librissel, egy lap hiányzik a végéről, néhány lap restaurált
17335.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13
Tamási Áron: Ábel Amerikában. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 10. számozott példány. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
17336.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
25
Fekete István: Vuk. Fekete Istvánné dedikálásával Bp., 1991. Nesztor. Kiadói papírkötésben
17337.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16
Faludy György: Test és lélek. ALÁÍRT! Bp., 1988, Magyar Világ. Kiadói sérült papírkötés, egyébként jó állapotban.
17338.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
17339.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Asztalos Miklós: Farkaskaland. Színjátékok-hangjátékok 1. Bp., 1941, Attila-Nyomda Rt. 87 p + 4 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző ajándékozási soraival és aláírásával, DEDIKÁLT példány.
17340.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17341.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Markó Béla: Egy irredenta hétköznapjai. (Lehallgatási jegyzőkönyvek, 1986. április - 1989. december). Csíkszereda, 2009, Pallas-Akadémia Könyvkiadó. 472+16 p. Kiadói papírkötés.
17342.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Nagy vegyes könyvtétel, 17 db:  Közte: Altay Margit: Kék madár, Saint Francois dAssise. Son Oeuvre - Son influence 1226-1926. Préface: S. É. Le Cardinal Dubois. (1927), Sz. Szabó Sándor: Kárpátok övezte szent föld.; Komáromi János : Régi ház az országútnál. (A szerző által aláírt példány.); Walt Disney: Három kis malac. (Benne sérült táblákkal, kijáró lapokkal.); Szepessy Árpád-Sas István-Vermes Dezső: Magasfrekvenciás gyógykezelés.; Kézikönyv a vadászfegyverekről és használatukról. II.; Pröhle Vilmos: Oszmán-török nyelvtan.; Fekete István: Bogáncs. (1973.); Tobak Lajos-Poynár Ernő: A közös (köz-) legelőkre vonatkozó rendelkezések gyűjteménye. (1942); Psenyeczki Nagy Sándor: Önoktatási vezérkönyv az angol nyelv tanulására levelekben Robertson T. tanmódja szerint. 23 - 30. levél. (43-44.-58-59. lecke.) (1873.); Laczkó Géza: Körösi Csoma Sándor (1942.); Voinovich Géza: Magyar mondák világa. Király-mondák és legendák. Fáy Dezső rajzaival.; 1950 Nagymama és Édesanyu mesés képeskönyve. 1950 karácsonyán. Mesés leporelló, beragasztott képekkel, kézzel írt versikékkel, szöveggel, kopott, foltos, 36 sztl. lev.; Treller Ferenc: Az indiánok réme. Regény az ifjúság számára.; 1938 Tükör.; 1937 Nyugat. Szerk.: Babits Mihály és Gellért Oszkár. Társszerkesztők: Schöpflin Aladár és IIlyés Gyula. XXX. évf. 1-6. 1937. jan-jún. Fél évfolyam.; Különféle kötésben. Változó állapotban.
17343.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Verne Gyula: Utazás a Holdba. Kilencvenhét óra és husz perc alatt. Fordította Gaal Mózes. Bp., 1905, Franklin, 272 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Negyedik, egyedül jogosított képes kiadás. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval
17344.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai. I-II. köt. Ford.: Huszár Imre. Harmadik kiadás. Bp.,é.n.,Franklin, 197; 2+199-378 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé koopottak, I. kötet borítója hullámos
17345.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft