Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 295

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Pekingtől Moszkváig. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,(1925), Franklin, 1 (címkép, Sven Hedin arcképe) t. + 231+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15048.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben,a borítón kis kopásnyomokkal, ex libris-szel.
15049.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15050.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15051.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin, 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15052.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga.(,,Stella Polare.) Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 218 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. +199+1 p.+3 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, hiányos képtáblákkal.
15053.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Ossendowski: Lenin I-II. Fordította Torday Géza. Bp., én., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal, de egyébként jó állapotban.
15054.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
42
Bakony, Balaton-felvidék. Szerk.: Mészáros Gyula. Bp., 1983, Sport. 648+32 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, kissé foltos lapélekkel, egyébként jó állapotban.
15055.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Beke György: Székelyföld II. Barangolások Erdélyben 7. kötet. Nagyküküllő, Fehér-Nyikó. H.n., é.n., Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, hátsó borító éleinél kissé kopott, 436-468. oldal között felső sarkában gyűrődéssel.
15056.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Francé, Raoul, Francé-Harrar, Annie: A kék tenger csodái. Ford.: Örley István. Bp., é.n., Franklin-Társulat. 194 p. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó nagyrészt elvált a kötéstől.
15057.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Paul Brunton: India titkai. (A search in secret India.) Ford.: Baktay Ervin. Bp.,én., Rózsavölgyi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott, kissé foltos, gerinc mentén szakadozott.
15058.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Nyakas Miklós: Hajdúböszörmény a múló időben. Hajdúböszörmény története. Hajdúböszörmény, 2000.Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
15059.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft