Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 197

[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 63 képpel, 3 térképpel. Fordította: dr. Bátky Zsigmond. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n. (cca 1920?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., Franklin, 240 p. +8 (fekete-fehér fotók) t. +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15012.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. 139 képmelléklettel. Fordította: Dr. Cholnoky Jenőné. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,(1922), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+150+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
15013.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15014.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyven képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1923], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 332 p. + 15 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kétoldalas térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a hátsó borítón folt, a borítón kis kopásnyomokkal.
15015.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Cholnoky Jenő: Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 120 képpel illusztrált. Bp., én., Franklin Társulat. Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben. Néhány oldal kissé foltos.
15016.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
31
Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nilus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 82 db képpel illusztrált. Bp., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), é.n. Kiadói aranyozott, festett, kopott egészvászon kötésben.
15017.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
22
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (kétoldalas, fekete-fehér fotók) t. +1 (kihajtható térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Száz képpel és térképekkel. Bp., Franklin Társulat, é.n. Kiadói aranyozott, festett, kissé kopott egészvászon kötésben.
15019.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
15020.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15021.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15022.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+214+2 p.+12 t. ; 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a II. kötet kötéstábláján kis sérüléssel.
15023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft