Könyvek: Történelem

Tételek száma: 164

Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon. 896-1896. I-II. kötet. Szerk.: az első részt: Dr. Czobor Béla, a második részt Szalay Imre. Bp.-Bécs, (1897-1903). Gerlach Márton és Társa,(Hornyánszky V.-ny.), 7 sztl. lev.+200 p.+40 (XL) t.+201-470+2 p.+50 (XLI-XC) t. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Egyetlen kiadás. Egységes, díszes kiadói dúsan aranyozott, zöld egészvászon-kötésben, első kötéstáblájának bal felső részén a Magyar Szent Korona süllyesztett, arany alapra nyomtatott képével, enyhén kopott gerincekkel, sarkokkal. Jó példány!
15629.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1938, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (Wien, Waldheim-Eberle A. G.-ny.), 2 p.+1 (címkép) t+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, az elülső kötéstáblán Wiener Neustadt (Bécsújhely) címerével, aranyozott lapélekkel, 1938-as házassági ajándékozási sorokkal, Bécsújhely város polgármesterének (Edmund Scheidtenberger (?-?), NSDAP, 1938-1945) aláírásával, kissé kopott borítóval és gerinccel./  Gilt Half-leather-bindig, with the Coat of Arms of Wiener Neustadt, with gilt page edges, with marriage gift lines, and the autograph signature from the city major of Wiener Neustadt (Edmund Scheidtenberger (?-?), NSDAP, 1938-1945), with little bit worn cover and spine.
15630.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,a borító kopott, a hátsó borító foltos, a térképek foltosak, hullámosak, az egyik javított, de mind a 2 térkép megvan!
15631.

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,a borító kopott, a hátsó borító foltos, a térképek foltosak, hullámosak, az egyik javított, de mind a 2 térkép megvan!

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
Vitéz Barabás Miklós és vitéz Barabás Emil: Balkán. Német-olasz-magyar villámháború. Bp., Szenko, é.n. Ragasztással javított, szakadt gerincű félvászon kötésben.
15632.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel és kötéssel, kissé foltos lapokkal, az első két lap szélei szakadozottak.
15633.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
15634.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Kun Béla: Ki fizet a háborúért. Negyedik (magyarországi) kiadás. Bp., 1919, Kommunisták Magyarországi Pártja, 8 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos.
15635.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Tisza István: Küzdelem a parlamentarizmusért. Gróf - - beszédei. Bp., 1904, Athenaeum, 110 p. Első kiadás. Átkötött papírkötésben, javított címlappal, intézményi bélyegzőkkel.
15636.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
15637.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Karácsonyi János: Történelmi jogunk hazánk területi épségéhez. Bp., 1921, Szent István-Társulat, 160 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, sérült borítóval, javított gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15638.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10
Balla Antal: A liberalismus törrténelme. Gazdasági és politikai tanításai. A borító Végh Gusztáv grafikus munkája. Bp.,1926, Légrády. III. kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval.
15639.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Horváth Mihály: Magyarország történelme. I. köt.: A magyar nemzet Európába költözésétől. Ujonnan átdolgozta: Hatvani Mihály. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, IV+501+1 p. Korabeli kopott félbőr-kötésben, intézményi bélyegzővel, a könyvtest elvált a borítótól és kijár, foltos.
15640.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft