Kordás Ferenc: Brazíliai portugál nyelvkönyv. Lingua nyelvkönyvek. Bp.,én.,Lingua. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen szakadással. + Magyar - portugál szótár. Nyelvtan, beszélgetések. Függelék: A mai brazil élet. Összeáll.: Molnár György. Bp.,1948,Vajna. Kiadói kopott papírkötésben, sérült, részben hiányos gerinccel.
Mohácsi Jenő: Lidércke. Madách Imréné Fráter Erzsébet életének és halálának regénye. A szerző által dedikált. Bp.,[1935], Nyugat, 187+5 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a borítón kis kopásnyomokkal, a papír védőborítón kis szakadásokkal.
Ady Endre: Párizsban és napfényorszában. Sajtó alá rendezte: Földessy Gyula. Ady Endre Összes Művei IV. Bp., 1949, Athenaeum, 355 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborítót bekötötték.
Verne Gyula: A lángban álló szigettenger. Ford.: Huszár Imre. Bp., ,Franklin. Negyedik kiadás. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos lapokkal.