Marczali Henrik: Magyarország története. A Műveltség Könyvtára Bp.,1911, Athenaeum. Számos illusztrációval gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.