Könyvek: Történelem

Tételek száma: 189

Jireček József, Konst[antin Josef]: A bolgárok története. Fordította Mayer Rezső. Nagy-Becskereken, 1889. Pleitz Fer. Pál könyvnyomdája. XXIII + [1] + 551 + [1] p. (Történeti-, nép- és földrajzi könyvtár, XVIII. kötet.) Aranyozott gerincű, jó állapotú félbőr kötésben
15622.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Queen Alexandras Christmas Gift Book. Photographs from my Camera. To be Sold for Charity. London, 1908, The Daily Telegraph, 1 t +4 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+16 (fotók kartonon, előttük feliratozott hártyapapírral) t. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15623.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Adolf Hitler: Mein kampf. (Harcom.) hn.,én., W. Stoker Kft. Magyar nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15624.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15625.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15626.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Magyar Történelmi Archívum sorozat. Kiadói aranyozott műbőr-mappában, kiadói tokban, 12 db témát tartalmazó mappával: Habár fölül a gálya... (1956), A Bethlen-konszolidáció (1921-32), IV. Károly visszatérési kísérletei (1921), A trianoni békeszerződés (1920), stb. Reprodukciókkal, mellékletekkel, a dokumentumok átirataival, fordításaival. Színes illusztrációkkal. Bp., Archív Kiadó. 2 mappán dátumbélyegzővel, egyik mappa címlapján filctollas aláhúzással.
15627.

Magyar Történelmi Archívum sorozat. Kiadói aranyozott műbőr-mappában, kiadói tokban, 12 db témát tartalmazó mappával: "Habár fölül a gálya..." (1956), A Bethlen-konszolidáció (1921-32), IV. Károly visszatérési kísérletei (1921), A trianoni békeszerződés (1920), stb. Reprodukciókkal, mellékletekkel, a dokumentumok átirataival, fordításaival. Színes illusztrációkkal. Bp., Archív Kiadó. 2 mappán dátumbélyegzővel, egyik mappa címlapján filctollas aláhúzással.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az 1848/49. évi népképviseleti országgyűlés. Szerk.: Beér János. A bevezető tanulmány Beér János és Csizmadia Andor írta. Bp, 1954, Akadémiai Kiadó. Félvászon kötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 800 példányban.
15628.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Családtörténet: Kubinyi, Petro (Péter): Genealogia Familiae de Felső Kubin Fratribus suis dicata a Petro Kubinyi  Pesthini, Typis Landererianis 1831, latin nyelven, 40 p. + 3 tábla, a szerző rézmetszetű portréjával, borító nélkül. sérült.
15629.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Az 1848-1849. évi forradalom és szabadságharc orosz levéltári források tükrében. Kiállítási katalógus. Szerk.: Gecsényi Lajos, Vlagyimir Petrovics Kozlov. Bp.-Moszkva, 2002, Magyar Országos Levéltár-Orosz Szövetségi Levéltári Szolgálat. Magyar és orosz nyelven. Kiadói papírkötés.
15630.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kubinyi András: Tanulmányok Budapest középkori történetéről. 1-2. köt. Bp., 2009, Budapest Főváros Levéltára. CD-melléklettel! Kiadói papírkötésben, szép állapotban.
15631.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Antoinette de Szinyei-Merse: Ten years, ten months, ten days. With 16 illustrations. London, 1940. Hutchinson. Kiadói egészvászon kötésben.
15632.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Benito Mussolini: Arnaldo Mussolini élete. Ford. és jegyz. ellátta Waermer Erzsébet. Olasz-Magyar Könyvtár, Bp.,(1935), Franklin. 1 t.+91 p. + 3 tábla. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, egy-két lapon bejelöléssel. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15633.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft