Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. I-II. kötet. Fordították: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1910, Athenaeum. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
Alexander Bernát-Lenhossék Mihály: Az ember testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai I-II. Bp., Athenaeum. Kiadói félbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
1959 Az Orvosi Hetilap centenáriumi emlékkönyve. Összeáll.: Palla Ákos, Trencséni Tibor. Bp., 1959., Medicina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadók és szerkesztők listájával. Kiadói félvászon-kötés.
Dr. Faller József (1936-?) sebész, orvos professzor, egyetemi tanár részére szóló ajándékozási sorokkal, az 1959. évi felszabadulási műtőversenyen elért II. helyezéséért, pecséttel, aláírással.
Vegyes könyvtétel, 3 db:
Benedek István: Tibeti orvoslás és varázslás. Bp., 1987, Gondolat. Második, bővített kiadás.Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Oláh Andor: Újhold király a magyar népi orvoslás életrajza. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
Válogatások a hippokratészi gyűjteményből. Vál.: Havas László. Bp., 1991., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
1942-1944 Amatőr kolligátum a Kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem "dolgozataiból", gépelt tartalomjegyzékkel. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Gaál István: Amit rosszul tudunk. Természettudományi koholmányok és balítéletek. Bp.,én.,Kir. M. Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés.