Könyvek: Történelem

Tételek száma: 159

15624.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15625.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Magyar Történeti Életrajzok V. évfolyam. 1-3. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Egybekötve: Fraknói Vilmos: Erdődi Bakócz Tamás élete, 1 t.+220 p.+11 t.;  Angyal Dávid: Késmárki Thököly Imre. 1657-1705. II. rész, 1 t. 4+292 p.+15 t. ; Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550., 4+120 p.+5 t. Bp., 1889, Méhner Vilmos. Kiadói dúsan aranyozott álbordás gerincű félbőr-kötésben, javított gerinccel, kissé kopott borítóval, néhány foltos lappal, kissé laza kötéssel.
15626.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-4. köt. Bp., [1938-1939], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. . Kiadói félbőr kötésben, kopott borítókkal, az I. kötet kötéstábláin kopottak, a II. kötet gerincén kis sérülés és az elülső kötéstábla foltos.
15627.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
cca 1941-1942 Deutschland - Ungarn. Breslau, én.,Gauverlag-NS-Schlesien,202 p. Német nyelvű propaganda kiadvány, gazdag fekete-fehér és színes fotókkal, korabeli reklámokkal, városképekkel, harci gépek fotóival illusztrált, valamint egészoldalas Adolf Hitler és Horthy Miklós képpel. Papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító egyik sarkán és hátán kis sérüléssel, néhány foltos lappal, 36x26 cn
15628.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] Dr. J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Zweyter Theil. 1-2. Band. Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpads Stamme. Leipzig, 1815, Johann Friedrich Gleditsch, 2+XX+399+1 p.;2+403-1076 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, magánkönyvtári címkével, de belül jó állapotban.
15629.

[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] Dr. J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Zweyter Theil. 1-2. Band. Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpad's Stamme. Leipzig, 1815, Johann Friedrich Gleditsch, 2+XX+399+1 p.;2+403-1076 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, magánkönyvtári címkével, de belül jó állapotban.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hegedüs Loránt: Két Andrássy és két Tisza. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) politikus, író, egykori pénzügyminiszter által DEDIKÁLT példány. Bp., 1937, Athenaeum. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott gerinccel.
15630.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Howard Carter: Tut-Ankh-Amen koporsója, és múmiája. Fordította: Dr. Balassa József. Bp., é.n., Franklin, 1 t.+232+1 p.+ 75 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15631.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18
Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 594+2 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, Tiszteletpéldány bélyegzéssel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15632.

Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 594+2 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Takáts Sándor Szegény magyarok. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 499+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15633.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Második,bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
15634.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Dolgozatok a m. kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézetéből. XIX. köt. 1943. Szerk.: Banner János. Szeged, 1943, Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézete, VII+254 p. + LXVIII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a 235. oldalnál a könyvtest szétvált, foltos, volt könyvtári példány.
15635.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft