Könyvek: Történelem

Tételek száma: 159

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp.,[1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309 p. +16 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói félvászon kötés, kis kopásnyomokkal.
15648.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Moór Elemér: A nyelvtudomány mint az ős- és néptörténet forrástudománya. Bp. 1963. Akadémiai Kiadó, 182 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. Benne: Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel jegyzetlapokon.
15649.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Rezessy Zoltán: A harmadik birodalom kulturképe.(A nemzeti szocialista állam kulturpolitikája és kulturélete). Hn., én., Fővárosi Könyvkiadó. Szakadt, foltos papírborítóban, sérült gerinccel.
15650.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
41
Földi Józsefné-Hetényi István-Gondos Judit: Pénzügyminisztérium. 1848-1998. Medgyessy Péter előszavával. Bp., 1998, Pénzügyminisztérium. Kiadói egészvászon-kötés.
15651.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Móser Zoltán: Az ősök udvarában. Válogatott tanulmányok. A szerző által dedikált. Bp., 2001, Fekete Sas. Kiadói papírkötés.
15652.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Tanácsköztársaság Csongrád megyében. Szeged, 1959. MSZMP. Kiadói papírkötésben
15653.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Takáts Sándor: Művelődéstörténeti tanulmányok a XVI-XVII. századból. Bp, 1961, Gondolat. Nemzeti Könyvtár. Művelődéstörténet. Egészvászon kötésben, jó állapotban. Megjelent 3800 példányban.
15654.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Sugár István: A budai vár és ostromai. Vársorozat. Bp.,1979, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15655.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Fóthy János: Horthyliget, - a magyar Ördögsziget. Bp., én., Müller Károly Könyvkiadóvállalat (Gábor Áron). Kiadói papírkötés, Jó állapotban.
15656.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
15657.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
A magyar Nemzeti Múzeum. Szerk.: Fülep Ferenc. Bp., 1977, Corvina. Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + 2002 Múltat őrző falak c. kiállítás prospektusa.
15658.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Balla Antal: Magyarország története. Bp., én., Singer és Wolfner. Horváth Endre térképeivel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas állapotban.
15659.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft