Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 299

Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mannheimer Ágost rajzaival. Bp., 1885, Révai, 8+180 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
17896.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Verne Gyula: Tizenötéves kapitány. Ford.: Zempléni Gyula. I-II. köt. [Egyben.] Verne Összegyűjtött Munkái IX. Bp.,én.,Eisler G. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, jó állapotban.
17897.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
Wodehouse, Pelham Grenville: Kedélyes kastély. Ford.: Gábor Magda. Bp.,[1948],Corvina,(Kispest, Faragó Imre-ny.), 202 p. Első magyar kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborítón szakadás.
17898.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lisznyai Kálmán: Palóc dalok. Pest, 1852, Müller Gyula, VI+254 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben,(korabeli kopott félvászon védőborítóban), jó állapotban.
17899.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Erdélyi köszöntő. Bp.,1938, Révai. Kiadói halina kötés díszes, festett, színezett, erdélyi templomot, fenyőket ábrázoló címfedélképpel, két színű címfelirattal, mintázott, feliratozott könyvgerinccel, kissé foltos borítóval, egy kissé foltos lappal. 2616. számú számozott példány. A címlap előtti köszöntőben a szerzők aláírásának nyomatával. Nyírő József, Makkai Sándor, Tamási Áron, Dsida Jenő, Bánffy Miklós, Kós Károly, Wass Albert írásaival. Kós Károly 9 fekete-fehér, egész oldalas szövegközti linómetszetével illusztrált.
17900.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
P. Gulácsy Irén: A kállói kapitány. I-II. köt. Bp., 1934,Singer és Wolfner, (Hungária-ny.), 291+1;2+326+2 p. Első kiadás. Kiadói piros egészbőr-kötésben, kopott, kissé sérült, javított gerinccel, kissé szakadt címlappal.   A szerző, P. Gulácsy Irén (1894-1945) által aláírt, dátumozott példány.
17901.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Fekete István: Zsellérek. Bp., (cca 1940), Kir. M. Egyetemi Nyomda. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17902.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10
Fekete István: Csí. Történet állatokról és emberekről. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,(1940),Singer és Wolfner, 244 p. Első kiadás. Kiadói kissé kopott, kissé foltos egészvászon-kötésben.
17903.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fekete István: Öreg utakon. Bp., 1941, Singer és Wolfner, 341+3 p. Első kiadás! Átkötött kopott félvászon-kötés, belül jó állapotban.
17904.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fekete István: Egy szem kukorica. Bp., 1944, Singer és Wolfner, 216 p. Első kiadás. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, sérült gerinccel.
17905.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
11
Verne Gyula: Dél csillaga. A gyémántok hazája. Ford.: György Aladár. Fekete-fehér illusztrációkkal. Bp.,é.n.,Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
17906.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Verne Gyula: Fekete Indiák. Ford.: Varga Ottó. Bp.,1901, Franklin. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel.
17907.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft