Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 299

Veres Péter: Parasztsors - Magyar sors. Bp., 1944, Magyar Élet, 95 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
17920.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Veres Péter: Az alföld parasztsága. Bp., 1944, Magyar Élet, 92 p. Negyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
17921.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Tamási Áron: Ábel. Három rész egy kötetben. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. A bekötési táblát Fenyves Sándor tervezte, a szöveget Buday György tizenöt fametszetei díszíti. Bp., 1937, Révai, 4+207; 2+199;2+256 p. Kiadói festett, illusztrált egészbőr-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval.
17922.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Uj Kincseskönyv. I-III. köt. Gyakorlati tanácsadó a mindennapi élet természettudományi és technikai kérdéseiben otthon és a ház körül. Szerk.: Dr. Aujeszky László és Dr. Gombocz Endre. Bp.,1940-1941, Kir. M. Természettudományi Társulat, 4+559; VII+559; IV+672 p. Egységes kiadói félvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincek kissé kifakultak. Együtt Ritka.
17923.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15
Gróf Bánffy Miklós: Erdélyi történet I-III. köt.: I. köt.: Megszámláltattál... I-II. köt., II. köt.: És hijjával találtattál... I-II. köt. III. köt.: Darabokra szaggattatol. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötések, változó állapotban, két kötet gerince kopott.
17924.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Christian Jacq: Ramszesz I-V. köt.+ A fekete fáraó. A Tutanhamon-ügy. Bp., 1998-1999, Európa. Kiadói kartonált papírkötésekben.
17925.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Németh László: Az emberi színjáték. 1-2. kötet. Új magyar regények. Bp.,(1944),Franklin, 450+335 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17926.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17927.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gáthy Fülöp: Embersors. Az örök mese. Muhits Sándor rajzaival. Bp., 1935. Magyar Iparművészek Országos Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.). A fametszést Kaza György végezte. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papír kötésben.
17928.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Bp., 1965, Magyar Helikon Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozatlan példány.
17929.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Wass Albert: Farkasverem. Bp., é.n., Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (SZEFHE). Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17930.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lajos F. - Holbein: Haláltánc. H.n., é.n., Szépmíves Műhely. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinccel, törölt könyvtári példány.
17931.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft