Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 209

Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti FŐiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.+ XL t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az elülső borító gyűrött.  Nyomtatott 500 példány, beleértve 100 számozott ( a művész betűjegye alatt jelezve a kezdőlapon és szerzői aláírással ellátott példány. Számozott (100/47.) példány, és a szerzők, Varga Nándor Lajos és Rajk Gyula által aláírt példány.
16591.

Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti FŐiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.+ XL t. Kiadói kopott félvászon-kötés, az elülső borító gyűrött. "Nyomtatott 500 példány, beleértve 100 számozott ( a művész betűjegye alatt jelezve a kezdőlapon és szerzői aláírással ellátott példány. Számozott (100/47.) példány, és a szerzők, Varga Nándor Lajos és Rajk Gyula által aláírt példány.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
10
16592.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Lyka Károly: Képek, szobrok. Bp., 1935, Singer és Wolfner. Lyka Károly (1869-1965) művészettörténész által Kallós Edénék, Kallós Ede szobrászművész feleségének dedikált! 130 képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, címlapon tulajdonosi bélyegzővel és tollas számozással.
16593.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16594.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16595.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp., 2007, Magyar Nemzeti Galéria. 400p. + 55p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16596.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16597.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vámos Ferenc: Lajta Béla. Bp., 1970, Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, egy két lapon ceruzás aláhúzással.
16598.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Murádin Jenő: Nagybánya. A festőtelep művészei. Miskolc, 1994, k.n. 109p. Első kiadás. Papírkötésben.
16599.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
A nagybányai művésztelep. Válogatás a Nagybányai Múzeum gyűjteményéből. Szolnoki Galéria. Szerk.: Zsolnay László. Szolnok.,é.n., Damjanich János Múzeum. 50 p. Készült 300 példányban. Fekete-fehér képekkel, többek közt Hollósy Simon, Iványi-Grünwald Béla, Ziffer Sándor, Thorma János, Jándi Dávid műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
16600.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávid képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16601.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16602.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft