Könyvek: Történelem

Tételek száma: 129

15674.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Második,bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
15675.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
A múlt születése sorozat 1-20. köt. Teljes sorozat:   1. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala 2. Philip Rawson: Az indiai civilizáció 3. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak 4. Alan Johnston: Az archaikus Görögország 5. Nicholas Postgate: Az első birodalmak 6. Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek 7. Michael Vickers: A római világ 8. Roger Ling: A klasszikus görög világ 9. D. W. Harding: Az őskori Európa 10. A. Rosalie David: Az egyiptomi birodalmak 11. John Reich: Az ősi Itália 12. Michael Rogers: A hódító iszlám 13. Edward Kidder: Az ősi Japán 14. Peter Garlake: Afrikai királyságok 15. John Waechter: Az ember őstörténete 16. Georgina Hermann: Perzsa reneszánsz 17. Peter Warren: Az égei civilizációk 18. Patrick FitzGerald: Az ősi Kína 19. Warwick M. Bray-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az Újvilág 20. Clive Foss-Paul Magdalino: Róma és Bizánc  Bp.,1983-1990, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15676.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
15
Károlyi Árpád: Németújvári gróf Batthyány Lajos első magyar miniszterelnök főbenjáró pöre. I-II. köt. Írta, az iratokat összegyűjt. és szerk. - -. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Bp., 1932, Magyar Történelmi Társulat, XI+3+658; 8+691 p. Kiadói papírkötésben, az II. kötet elülső borítója leszakadt és a gerinc sérült, valamint könyvtest szétvált.
15677.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15678.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Budai Ferentz: Magyar ország polgári históriájára való lexikon, a XVI. század végéig. Készítette néhai tiszteletes tudós Budai Ferentz úr. Kiadta Budai Ésaiás. II-III. darab (kötet). Első kiadás. Nagy-Váradonn, 1805, Máramarossi Gottlieb Antal, 2 (kézzel írt, pótolt lapok) szt. lev.+3-754; 1+6 (kézzel írt, pótolt lapok)+1 sztl. lev. +763 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a II. kötet elülső kötéstáblája részben elvált, a II. kötet címlapja és az első lapja (1/2. oldal), hiányzik, a hiányzó lapot, két kézzel írt oldallal (2 sztl. lev.) pótolták, III. kötet első 3 lapja hiányzik, ezeket kézzel írt oldalakkal pótolták (6 sztl. lev.) Az első darab (kötet hiányzik.
15679.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15680.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az igaz pálya-futó meg-talállya a maga pályájának szép jutalmát megtalált keresztyén érdemes aszszony két halotti beszédekben előadva mellyek néhai b.e. méltóságos gróf Bethlen Mária... utolsó tisztesség tételére.. Marosvásáhely, 1817. Fiedler Gottfried. 111p. Modern, igényesen illeszkedő papírkötésben Ritka!
15681.

Az igaz pálya-futó meg-talállya a ' maga pályájának szép jutalmát megtalált keresztyén érdemes aszszony két halotti beszédekben előadva mellyek néhai b.e. méltóságos gróf Bethlen Mária... utolsó tisztesség tételére.. Marosvásáhely, 1817. Fiedler Gottfried. 111p. Modern, igényesen illeszkedő papírkötésben Ritka!

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1925 Magyarság évkönyve. Bp., 1924, Magyarság, 1 (II. Ottó király fotója !) t + 362+6 p. A naptárnál az elszakított területek városainak 1-1 illusztrációjával (Brassó, Temesvár, Pozsony, Kassa), az elszakított területekről szóló írásokkal (Az elszakított Délvídék (69-118 o.), Az elszakított Erdély (119-168 o.), Az elszakított Félvidék (169-268 o.), Az elszakított Nyugatmagyarország (269-284 o.), benne térképpel, statisztikával...stb. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15682.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1916 Tolnai Világlapja koronázási emléke - A királyi pár. Bp., én., Tolnai-ny., 16 p. Fekete-fehér képanyaggal. Papírkötés, jó állapotban.
15683.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10
Szentmiklósy Lajos: Magyar őstörténet. Bp., 1942, Márkus-ny., 112 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
15684.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Forrai Sándor - Andrássy Kurta János: A magyar rovásírás új megfejtései.  Garfield, N. J. USA. 1976. Szatmári. 125 l. Kiadói egészvászon-kötésben.
15685.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft