Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 306

Karinthy Frigyes: Együgyű lexikon. Tevan Könyvtár 2-5. Békéscsaba,[1912], Tevan, 69 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval, részben hiányos gerinccel.
17337.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Karinthy Frigyes: Legenda az ezerarcú lélekről és egyéb elbeszélések. Magyar Könyvtár 831-832. Bp.,[1916],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 66+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
17338.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Karinthy Frigyes: A másik Kolumbusz és egyéb elbeszélések. Magyar Könyvtár 1027-1028. Bp.,[1927],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 68 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.
17339.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Gábor Andor: Mancika, Tündér! Vidám és szomoru jelenetek. A címlapot, mely Medgyaszay Vilmát és Rózsahegyi Kálmánt ábrázolja Bíró Mihály (1886-1948) rajzolta. Bp., én.(cca 1915), Dick Manó, (Újságüzem-ny.), 144 p. Első kiadás. Kiadói kissé szakadt illusztrált papírkötés, részben felvágatlan lapokkal.
17340.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Gábor Andor: Duó. Tréfás versek és verses tréfák. Bp., [1917], Dick Manó, (Újságüzem-ny.),158+2 p. A borító rajza Bíró Mihály (1886-1948) grafikus munkája. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, néhány kijáró lappal.
17341.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
10
Gábor Andor 2 műve, első kiadások, a borító rajzait Végh Gusztáv (1889-1973) készítette: A vágyak valcere és egyéb elbeszélések. Bp., [1918], Légrády, 154+1 p.; Szépasszony. Vígjáték 2 felvonásban. Bp.,(1916), Dick Manó, 101+3 p. Kiadói illusztrált papírkötések, a második műben kijáró lapokkal (1-16.), a borítón kis foltokkal, kis gyűrődésnyomokkal.
17342.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Gábor Andor: Jaj a feleségem! és egyéb jelenetek. A borító rajza Végh Gusztáv (1889-1973) munkája. Bp., [1918], Légrády, 151+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón kis szakadással.
17343.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Gábor Andor: A polgőr és egyéb jelenetek. A borító rajza Pólya Tibor (1886-1937) munkája. Bp., [1916], Dick Manó, (Újságüzem-ny.), 159+1 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült fűzéssel, kijáró lapokkal.
17344.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Gábor Andor 2 műve: Untauglich úr. Regény az itthonmaradtakról. A borító és a könyv rajzai Feiks Jenő (1878-1939) munkái. Bp., én.(cca 1915-1916?), Légrády. Kiadói illusztrált papírkötésben, a hátsó borítón kis hiánnyal. ;  Vidám könyv. Bp.,[1918] ,Légrády, 151+1 p. Első kiadás. Korabeli átkötött egészvászon-kötés.
17345.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Karinthy Frigyes 16 műve, első kiadások:  Lepketánc. Fantasztikum egy felvonásban. Bp.,[1927],Athenaeum, 56 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.;   Karinthy Frigyes: Krisztus és Barabbás. (Háború és béke.) A borító rajza Végh Gusztáv (1889-1973) munkája. Bp., 1918, Dick Manó, 155+3 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben, szakadt borítóval.;   Karinthy Frigyes-Emőd Tamás: A vándor katona. Ünnepesti történet. Modern Könyvtár. 439-440. Bp.,[1915], Athenaeum, 33+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.;  Írta... Színházi karikatúrák. Bp.,[1924],Kultura, 93+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben,szakadt borítóval.;  Aki utoljára nevet. (x2.) Bp., 1916, Galántai Gyula, 61+3 p Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, kissé sérült, javított gerinccel és korabeli kissé szakadt kartonált papírkötésben.;  Visszakérem az iskolapénzt. Bp., 1922, Franklin, 83+1 p. Első kiadás. Kiadói szakadt papírkötés.;   A repülő ember. Wittmann Viktor emléke. Modern Könyvtár 460-461. Bp.,(1915),Athenaeum, 1 t.+47 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított geirnccel.;   Az emberke tragédiája. Madách Imrike után istenkéről, Ádámkáról, és Luci Ferkóról. A versikéket írta: - -. Ascher Oszkár utószavával. Bp.,1946,Új Idők, 42 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval. Posthumus első kiadás! A csonkán fennmaradt kézirat kiegészítő részeit Karinthy Ferenc írta.;   Utazás a koponyám körül. Bp., [1936],Athenaeum, 239+1 p. Első kiadás. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.;  Ne bántsuk egymást. (Ujabb tréfák.) Bp., 1921, Pallas, 216 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.;   Ballada a néma férfiakról. Modern könyvtár. Bp.,[1912], Athenaeum, 30+1 p. Első kiadás. Átkötött kartonált papírkötés.;  Hasműtét. Novellák. Bp.,(1933),Athenaeum, 185+3 p. Első kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés.;  Karinthy Frigyes: Utazás Faremidóba. (Gulliver ötödik útja.) Bp., 1916, Athenaeum, 126 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.;   Heuréka. A magyar irodalom tanító mesterei. Bp.,[1927], Singer és Wolfner, 186 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.;   Ki kérdezett...? (Címszavak a nagy enciklopédiához.) A magyar irodalom tanító mesterei. Bp.,[1926], Singer és Wolfner, 217+3 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.;
17346.

Karinthy Frigyes 16 műve, első kiadások: Lepketánc. Fantasztikum egy felvonásban. Bp.,[1927],Athenaeum, 56 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.; Karinthy Frigyes: Krisztus és Barabbás. (Háború és béke.) A borító rajza Végh Gusztáv (1889-1973) munkája. Bp., 1918, Dick Manó, 155+3 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben, szakadt borítóval.; Karinthy Frigyes-Emőd Tamás: A vándor katona. Ünnepesti történet. Modern Könyvtár. 439-440. Bp.,[1915], Athenaeum, 33+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben.; Írta... Színházi karikatúrák. Bp.,[1924],Kultura, 93+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben,szakadt borítóval.; Aki utoljára nevet. (x2.) Bp., 1916, Galántai Gyula, 61+3 p Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, kissé sérült, javított gerinccel és korabeli kissé szakadt kartonált papírkötésben.; Visszakérem az iskolapénzt. Bp., 1922, Franklin, 83+1 p. Első kiadás. Kiadói szakadt papírkötés.; A repülő ember. Wittmann Viktor emléke. Modern Könyvtár 460-461. Bp.,(1915),Athenaeum, 1 t.+47 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított geirnccel.; Az emberke tragédiája. Madách Imrike után istenkéről, Ádámkáról, és Luci Ferkóról. A versikéket írta: - -. Ascher Oszkár utószavával. Bp.,1946,Új Idők, 42 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval. Posthumus első kiadás! A csonkán fennmaradt kézirat kiegészítő részeit Karinthy Ferenc írta.; Utazás a koponyám körül. Bp., [1936],Athenaeum, 239+1 p. Első kiadás. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.; Ne bántsuk egymást. (Ujabb tréfák.) Bp., 1921, Pallas, 216 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.; Ballada a néma férfiakról. Modern könyvtár. Bp.,[1912], Athenaeum, 30+1 p. Első kiadás. Átkötött kartonált papírkötés.; Hasműtét. Novellák. Bp.,(1933),Athenaeum, 185+3 p. Első kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés.; Karinthy Frigyes: Utazás Faremidóba. (Gulliver ötödik útja.) Bp., 1916, Athenaeum, 126 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés.; Heuréka. A magyar irodalom tanító mesterei. Bp.,[1927], Singer és Wolfner, 186 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.; "Ki kérdezett...?" (Címszavak a nagy enciklopédiához.) A magyar irodalom tanító mesterei. Bp.,[1926], Singer és Wolfner, 217+3 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.;

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14
A Szemtanú sorozat 25 kötete 1-24, 28. kötetek. Jó állapotban.
17347.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Megjelent Vörösmarty születésének 100 esztendős évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 100 p.+ 5 t. Kádár Lívia lapszámozáson belüli, öt egészoldalas rajzával. Bibliofil, keretdíszes lapokkal, külön erre a célra készült vízjegyes papíron (Diósgyőri Papírgyár.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
17348.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft