Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 306

Karinthy Frigyes: 100 uj humoreszk. Bp.,[1934], Nyugat,(Elek-ny.), 224 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
17325.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Karinthy Frigyes: Görbe tükör. [Irodalmi, tudományos, bölcsészeti és történelmi paródiák.] A borító rajza Guncser Nándor (1886 - 1963) munkája. Bp.,[1912], Athenaeum, 287 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a hátsó borítón hiánnyal.   Karinthy első vegyes témájú paródiakötete, néhány hónappal az ,,Így írtok ti megjelenése után. A Görbe tükörben jelent meg először kötetben a méltán híres ,,Egy Ember, Akinek Abszolute Semmi Érzéke a Szimbolizmushoz című darabja, a remekbe szabott és örökbecsű Verne-paródia mellett (,,A Csömöri-úttól a Filatori-gátig).
17326.

Karinthy Frigyes: Görbe tükör. [Irodalmi, tudományos, bölcsészeti és történelmi paródiák.] A borító rajza Guncser Nándor (1886 - 1963) munkája. Bp.,[1912], Athenaeum, 287 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a hátsó borítón hiánnyal. Karinthy első vegyes témájú paródiakötete, néhány hónappal az ,,Így írtok ti" megjelenése után. A Görbe tükörben jelent meg először kötetben a méltán híres ,,Egy Ember, Akinek Abszolute Semmi Érzéke a Szimbolizmushoz" című darabja, a remekbe szabott és örökbecsű Verne-paródia mellett (,,A Csömöri-úttól a Filatori-gátig").

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Karinthy Frigyes: Capillária. Bp.,[1921],Kultura,162+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
17327.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Karinthy Frigyes: Gyilkosok. - - ujabb novellái. A borító rajza Szigethy István (1891-1966) munkája. Bp.,(1919),Dick Manó,(Bíró Miklós-ny.), 178+ p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés.
17328.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Karinthy Frigyes: Még mindig így írtok ti. Kosztolányi Dezső előszavával. Bp.,[1934], Nyugat,(Viktória-ny.), 192 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
17329.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
14
Karinthy Frigyes: Két mosoly. Wien, 1922, Pegazus-ny., 78+2 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval.
17330.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Karinthy Frigyes: Grimasz. Szatírák és humoreszkek. A borító illusztrációja Bíró Mihály (1886-1948) munkája. Modern Könyvtár 370-373. sz. Bp.,[1914],Athenaeum, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, javított gerinccel és kissé foltos borítóval, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
17331.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17332.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Karinthy Frigyes: Beszéljünk másról. A borító illusztrációja Bíró Mihály (1886-1948) munkája. Modern Könyvtár 449-453. sz. Bp.,[1914],Athenaeum, 122+4 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, javított gerinccel.
17333.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Karinthy Frigyes: A bűvös szék. Komédia egy felvonásban. Modern Könyvtár 523. sz. Bp.,[1918], Athenaeum,(Uránia-ny.),28+4 p. A borító rajza Gedő Lipót illusztrációja. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, a borítón kis hiánnyal.   A komédia bemutatója 1917. okt. 13. -án, a Modern Színpadon (1916-1917, később: Belvárosi Színház 1917-1951) volt, Bárdos Artúr rendezésében.
17334.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Karinthy Frigyes: Az ezerarcu lélek. Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. A borító rajza Molnár C. Pál (1894-1981) Bp., 1916, Légrády-ny., 46 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos gerinccel, a címlapon és az utolsó lap szélén sérüléssel, kissé viseltes állapotban.
17335.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Karinthy Frigyes: Notesz. A borító rajza Byssz Róbert (1893-1961) munkája. Bp.,[1927],Singer és Wolfner,(Budapesti Hírlap-ny.), 110 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
17336.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft